Axtarışda olan məşhur bloqer Hüseyn Həsənov Moskvadakı mənzilini başqa şəxsin adına keçirdi - FOTO
Axtarışda olan məşhur bloqer Hüseyn Həsənov "Moskva Siti"dəki mənzilini yeni sahibinin adına keçirib. Bu, mayın 19-da - Həsənovun beynəlxalq axtarışa verilməsindən sonra həyata keçirilib və görünür, əmlaka həbs qoyulmasının qarşısını almaq məqsədi daşıyıb.
Bu barədə "SHOT" "Telegram" kanalı məlumat verib.
Məlumata görə, bloqer mənzilini tanışı olan moskvalı rieltor Vadim Boqaçın adına rəsmiləşdirib.
Boqaç əvvəllər Həsənova daşınmaz əmlak seçib. Onların birlikdə çəkdirdikləri və dərc etdikləri fotolar mövcuddur, hətta rieltor 2022-ci ildə ad günündə Hüseynə başqa birotaqlı mənzil də bağışlayıb. Cinayət işi ilə bağlı səs-küydən sonra ölkədən gedən bloqer Boqaçla razılaşıb və 100 milyonluq mənzili onun adına keçirib ki, üzərinə həbs qoyulmasın və müsadirə olmasın.
Boqaç özünü "ulduzlu rieltor" adlandırır və deyir ki, o, rusiyalı məşhurlara, o cümlədən Klava Koke, Dima Bilan, Yeqor Krid və başqalarına mənzil almağa kömək edir.
Qeyd edək ki, daha əvvəllər Hüseyn Həsənov Rusiyadakı əmlakını aktiv şəkildə satıb. Əvvəlcə o, təxminən 50 milyon rubl (1 milyon manatdan çox) dəyərində olan 2020-ci il buraxılışı "Rolls-Royce Cullinan"dan "qurtulub", daha sonra "Neva Towers"də 44-cü mərtəbədə yerləşən 124 kvadratmetr sahəsi olan üçotaqlı mənzilini satışa çıxarıb.
Ölkəni tərk etdikdən sonra bloqer mənzillərini ayda 749 min rubla (təxminən 16 min manat) icarəyə verib, sonra isə 100 milyon rubla (2 milyon manatdan çox) satışa çıxarıb, lakin uzun müddət alıcı tapa bilməyib.
Xatırladaq ki, mayın 14-də Rusiya Daxili İşlər Nazirliyi milyonluq izləyicisi olan bloqeri çirkli pulların yuyulması ilə bağlı cinayət işi çərçivəsində axtarışa verib. O, qiyabi həbs edilib və indi onu 7 ilə qədər həbs və külli miqdarda pul cəriməsi gözləyir. Həsənov özü bütün vergiləri və cərimələri ödədiyini bildirib. O, 320 milyon rubl (7 milyon manata yaxın) məbləğində pul verdiyini qeyd edib.

Объявленный в розыск Гасанов переписал квартиру в "Москва-Сити" на другого человека - ФОТО
Блогер Гусейн Гасанов переписал свою квартиру в "Москва-Сити" на нового собственника. Сделка была проведена после того, как Гасанов был объявлен в международный розыск, и, по всей видимости, направлена на предотвращение ареста недвижимости.
Как передает Median.Az со ссылкой на Telegram-канал SHOT, Гусейн Гасанов переоформил квартиру на знакомого московского риелтора Вадима Богача (настоящая фамилия Дё).
Богач ранее подбирал недвижимость Гасанову. Они выкладывали совместные фотки, и риелтор даже подарил Гусейну другую однокомнатную квартиру на день рождения в 2022 году. Богач сам себя называет "звёздным риелтором" и рассказывает, что помогает покупать квартиры российским селебрити, в том числе Клаве Коке, Диме Билану, Егору Криду и др.
Ранее Гасанов активно распродавал свое имущество в России. Вначале он избавился от своего Rolls-Royce Cullinan 2020 года стоимостью около 50 млн рублей, а затем выставил на продажу трехкомнатные апартаменты в Neva Towers площадью 124 кв. метра на 44-м этаже.
После отъезда из страны блогер сдавал апартаменты в аренду за 749 тыс. рублей в месяц, а затем выставил их на продажу за 100 млн рублей, но долго не мог найти покупателей.
По информации, обнародованной Telegram-каналом, собственник квартиры изменился 19 мая - уже после объявления Гасанова в розыск. Предположительно, блогер переоформил апартаменты на кого-то из знакомых, чтобы избежать их ареста.
14 мая МВД России объявило в розыск блогера-миллионника по уголовному делу об отмывании денежных средств. Его заочно арестовали, теперь ему грозит до семи лет лишения свободы и крупный штраф. Сам же Гасанов заявил, что оплатил все налоги и штрафы. Он отметил, что отдал сумму в размере 320 миллионов рублей.скачать dle 11.3