23.04.2025 14:17 981
Bildirilib ki, aprel ayının 22-də DSX-nin Sərhəd Qoşunlarının "Göytəpə" sərhəd dəstəsinin xidməti ərazisində külli miqdarda narkotik vasitənin uçuş aparatı vasitəsilə İrandan Azərbaycan istiqamətində keçirilməsinin qarşısı alınıb.
Sərhəd zastavası dərhal "Silaha!" komandası ilə qaldırılaraq xidməti ərazi qapadılmış və sərhəd axtarışı həyata keçirilib.
Keçirilmiş sərhəd axtarışı və əməliyyat tədbirləri nəticəsində "54-BK-650" dövlət qeydiyyat nişanlı "Toyota Prius" avtomobili ilə həmin istiqamətə hərəkət edən Masallı rayon sakinləri - 1996-cı il təvəllüdlü Namik Hamil oğlu Mehrəliyev, 1993-cü il təvəllüdlü Peyman Əhməd oğlu Babayev və Bakı şəhər sakini 1993-cü il təvəllüdlü Məhəmməd Rəşid oğlu Cavadov şübhəli şəxs qismində saxlanılıblar.
Araşdırma zamanı saxlanılan şəxslərin ümumi çəkisi 53 kiloqram 865 qram narkotik vasitəni götürmək məqsədilə əraziyə gəldikləri müəyyən olunub.

Азербайджанские пограничники пресекли контрабанду наркотиков из Ирана с помощью дрона » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Азербайджанские пограничники пресекли контрабанду наркотиков из Ирана с помощью дрона
Азербайджанские пограничники пресекли попытку контрабанды наркотиков с территории Ирана с использованием беспилотного летательного аппарата.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Государственную пограничную службу, инцидент произошел на территории ответственности пограничного отряда "Гёйтепе".
В результате оперативных мероприятий в качестве подозреваемых задержаны жители Масаллинского района Мехралиев Намик Хамиль оглу (1996 г.р.), Бабаев Пейман Ахмед оглу (1993 г.р.) и житель города Баку Джавадов Мухаммед Рашид оглу (1993 г.р.), направлявшиеся в сторону границы на автомобиле марки Toyota Prius с государственным регистрационным номером 54-BK-650.
Установлено, что задержанные прибыли на место происшествия с целью вывоза в общей сложности 53 кг 865 г наркотических средств.