İstiliyin verilməsi bu gündən etibarən DAYANDIRILACAQ
"Bu gündən "Azəristiliktəchizat" ASC həm Bakıda, həm də regionlarda istilik təchizatını dayandıracaq".
Bu açıqlamanı oxu.az-ın sorğusuna cavab olaraq "Azəristiliktəchizat" ASC-nin mətbuat katibi Elvin Basqallı verib.
"Ölkə üzrə 9 dağlıq və dağətəyi rayonda (Şuşa, Qəbələ, Quba, Qusar, Xaçmaz, Siyəzən, Şabran, Lerik, Şamaxı) isə mövsüm may ayının 1-də yekunlaşacaq", - deyə E.Basqallı vurğulayıb.
"Qeyd edim ki, respublika üzrə 557 qazanxana və 88 istilik məntəqəsi "Azəristiliktəchizat" ASC-nin balansında fəaliyyət göstərib. Mövsüm ərzində 3 871 yaşayış binası, 185 mindən çox mənzil, yüzlərlə məktəb, bağça və səhiyyə müəssisəsi, eləcə də 2 mindən artıq social və təsərrüfat obyekti istiliklə təmin olunub", - deyə E.Basqallı bildirib.скачать dle 11.3

В Азербайджане завершается отопительный сезон
С сегодняшнего дня ОАО "Азеристиликтеджхизат" прекращает теплоснабжение в Баку и других регионах страны.
Об этом в ответ на запрос oxu.az заявил пресс-секретарь структуры Эльвин Басгаллы.
По его словам, в девяти горных и предгорных районах страны - Шуше, Габале, Губе, Гусаре, Хачмазе, Сиязане, Шабране, Лерике и Шамахы - отопительный сезон завершится 1 мая.
"Отметим, что на балансе ОАО "Азеристиликтеджхизат" по всей республике в течение сезона функционировали 557 котельных и 88 тепловых пунктов. Теплом были обеспечены более 185 000 квартир, 3 871 жилой дом, сотни школ, детских садов, медучреждений и более 2 000 объектов социально-экономического назначения", - подчеркнул Э.Басгаллы.скачать dle 11.3