Bu gündən yaşayış binalarına İSTİLİK VERİLMƏSİ START GÖTÜRÜR
"Nazirlər Kabinetinin 5 sentyabr 2023-cü il tarixli "İstilik enerjisindən istifadə qaydaları"nın təsdiq edilməsi haqqında qərarına əsasən, Azərbaycanın 14 dağlıq və dağətəyi rayonlarında istilik mövsümü noyabrın 1-də başlayır. Həmin 14 rayondan 9-da - Şuşada, Qubada, Qəbələdə, Qusarda, Şamaxıda, Şabranda, Siyəzəndə və Lerikdə istilik mövsümü noyabrın 1-dən başlayıb. Həmin bu doqquz rayonda "Azəristiliktəchizat" ASC-nin 39 qazanxana və bir istilik məntəqəsi artıq işə salınıb.
Bakı şəhəri və regionlarımızda ümumilikdə "Azəristiliktəchizat" ASC-nin 557 qazanxana və 88 istilik məntəqəsi var və noyabrın 15-dən etibarən bütün qazanxana və istilik məntəqələri işə salınmış olacaq", - deyə E. Basqallı bildirib.

15.11.2024 11:22 1 482
"Согласно постановлению Кабинета министров от 5 сентября 2023 года "Об утверждении правил использования тепловой энергии", отопительный сезон в 14 горных и предгорных районах Азербайджана начинается 1 ноября. В девяти из этих районов, включая Шушу, Губу, Габалу, Гусар, Шамахы, Шабран, Сиязан и Лерик, отопление уже подается с 1 ноября. Здесь запущены 39 котельных и один тепловой пункт ОАО "Азеристиликтеджхизат".
В городе Баку и регионах в общей сложности у ОАО есть 557 котельных и 88 тепловых пунктов, которые будут запущены с 15 ноября", - заключил Э.Басгаллы.