Gədəbəydə qar uçqununda həlak olan əsgər 10 gün sonra tərxis olunacaqdı
Azərbaycan Ordusunun Gədəbəy rayonu ərazisində qar uçqununa düşərək həlak olan əsgəri Ruslan Həmidov 10 gün sonra hərbi xidmətdən tərxis olunacaqdı.
Bu barədə "Teleqraf"a onun yaxınları məlumat verib.
Bildirilib ki, R.Həmidov əslən Bərdə rayonundandır. O, 2023-cü ilin oktyabrında Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin Bərdə rayon şöbəsindən həqiqi hərbi xidmətə çağırılıb.
R.Həmidov Gədəbəydə yerləşən hərbi hissələrdən birində xidmət edib. Aprelin 1-də əsgərliyini bitirib ordu sıralarından tərxis olunacaqdı.
Mərhum martın 22-də Bərdə rayon Şəhidlər xiyabanında dəfn olunacaq.
Qeyd edək ki, martın 19-da Azərbaycan Ordusunun müddətli həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçuları - əsgər Həmidov Ruslan Rüstəm oğlu və əsgər İmanov Əli Tariyel oğlu dumanlı hava şəraitində qar uçqununa düşüblər. Martın 21-də nəşləri aşkar edilib.скачать dle 11.3

Погибший в снежной лавине военнослужащий должен был демобилизоваться через 10 дней
Военнослужащий азербайджанской армии Руслан Гамидов, погибший в снежной лавине на территории Гедабейского района, должен был быть уволен с военной службы через 10 дней.
Об этом Teleqraf рассказали его родственники.
Р.Гамидов родом из Бардинского района. Он был призван на действительную военную службу в октябре 2023 года районным отделом Государственной службы по мобилизации и призыву на военную службу.
Р.Гамидов служил в одной из воинских частей, расположенных в Гедабее. 1 апреля он должен был завершить службу и демобилизоваться из армии.
Покойный будет похоронен 22 марта на Аллее шехидов Бардинского района.
Отметим, что 19 марта военнослужащие срочной действительной военной службы азербайджанской армии - Руслан Гамидов и Али Иманов попали в снежную лавину в условиях тумана. Их тела были обнаружены 21 марта.скачать dle 11.3