Bolqarıstanın XİN başçısı Azərbaycana səfər edəcək
Bu barədə Bolqarıstanın Azərbaycandakı səfiri Ruslan Stoyanov Bakıda Bolqarıstanın Milli Azadlıq Gününə həsr olunmuş tədbirdə bildirib.
Səfirin sözlərinə görə, nazir martın 13-15-də paytaxtımızda keçiriləcək Qlobal Bakı Forumuna qatılacaq.
Diplomat xatırladıb ki, bu yaxınlarda Münxen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində Azərbaycan və Bolqarıstan xarici işlər nazirlərinin görüşü keçirilib və burada geniş spektrli məsələlər müzakirə olunub.
“Nazirlər – Georq Georgiyev və Ceyhun Bayramov həmin görüşdə strateji tərəfdaşlığın iqtisadi, ticari və enerji aspektlərini, həmçinin regional və beynəlxalq təhlükəsizlik məsələlərini müzakirə ediblər”, - o deyib.скачать dle 11.3

Глава МИД Болгарии посетит Азербайджан в марте
Об этом посол Болгарии в Азербайджане Руслан Стоянов заявил на мероприятии в Баку, посвященном Дню национального освобождения страны.
По его словам, министр примет участие в Глобальном Бакинском форуме, который пройдет 13-15 марта 2025 года в столице Азербайджана.
Дипломат напомнил, что недавно на полях Мюнхенской конференции по безопасности состоялась встреча глав МИД Азербайджана и Болгарии, на которой обсуждали широкий спектр вопросов.
"Министр Георг Герогиев и Джейхун Байрамов обсудили на этой встрече экономические, торговые и энергетические аспекты стратегического партнерства между, а также вопросы региональной и международной безопасности", - сказал он.