17.02.2025 20:44 1 272
"Azərbaycana səfər fevralın 24-də başlayacaq və Baş nazir burada üç gün qalacaq. Bakıda Pakistana 2 milyard dollar məbləğində investisiya qoyuluşu ilə bağlı sazişlər imzalanacaq. Bu investisiya sazişləri neft və qaz kəşfiyyatı, bərpa olunan enerji mənbələrindən istifadə və enerji səmərəliliyinin artırılmasına yönələcək ki, bu da bu mühüm sahələrdə gələcək əməkdaşlıq üçün yol açacaq", - nəşr qeyd edib.
Baş nazir Ş.Şərifin Azərbaycan biznes-liderləri ilə görüşlər keçirəcəyi və Azərbaycan şirkətlərini Pakistana investisiya yatırmağa və biznes müəssisələri açmağa dəvət edəcəyi gözlənilir.

17.02.2025 20:44 1 230
"Визит в Азербайджан начнется 24 февраля, и премьер-министр пробудет здесь три дня. В Баку будут подписаны соглашения на сумму $2 млрд по вложению инвестиций в Пакистан. Эти инвестиционные соглашения будут сосредоточены на разведке нефти и газа, использовании возобновляемых источников энергии и повышении энергоэффективности, что откроет путь к дальнейшему сотрудничеству в этих важных областях", - отмечает издание.
Предполагается, что премьер-министр Шериф также проведет встречи с бизнес-лидерами Азербайджана и пригласит азербайджанские компании инвестировать в Пакистан и запускать деловые предприятия.
После Азербайджана премьер-министр Пакистана отправится в Узбекистан с двухдневным визитом.скачать dle 11.3