Kürdəmirdə valideynlər 100-dən çox şagirdi məktəbdən çıxardılar?
Kürdəmirdə valideynlərin uşaqlarını odun sobası ilə qızdırılan məktəblərdən çıxarıb istilik sistemi olan məktəblərə aparmaları barədə iddialar yayılıb.
Bu barədə sosial şəbəkə platformasında paylaşımlar edilib. Bildirilir ki, mövcud problemlə bağlı artıq məktəblərdən birindən yüzlərlə uşaq çıxıb.
Məsələ ilə bağlı Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsindən oxu.az-ın sorğusuna cavab olaraq bildirilib ki, son günlər Kürdəmir rayonunda valideynlərin odun sobası ilə qızdırılan bəzi məktəblərdən övladlarını çıxararaq digər təhsil müəssisələrinə yönləndirdiklərinə dair məlumatlar həqiqəti əks etdirmir:
"Kürdəmir şəhər M.Ə.Rəsulzadə adına 2 nömrəli məktəb-liseyi odun sobası ilə yox, fərdi qazanxana sistemi vasitəsilə qızdırılır və məktəbdə istilik təminatı normal qaydada həyata keçirilir".
Məlumatda qeyd edilib ki, hazırda gündəlik əsasda yarana biləcək istilik təminatına dair məsələlərlə bağlı digər aidiyyəti qurumlarla birlikdə operativ işçi qrupları yaradılıb:
"Daxil olan müraciətlər qeydiyyata alınır, təhlillər aparılır və qısa zamanda həlli istiqamətində müvafiq addımlar atılır".скачать dle 11.3

В Кюрдамирском районе родители переводят детей из-за проблем с отоплением в школе?
В последние дни в социальных сетях распространяются сообщения о том, что в Кюрдамирском районе родители забирают детей из школ с печным отоплением и переводят их в учебные заведения с централизованными системами отопления.
Как передает Oxu.Az, соответствующая информация была опубликована в соцсетях. По некоторым данным, из-за проблем с обогревом одну из школ уже покинули свыше 100 учеников.
В ответ на запрос редакции сайта в Центрально-Аранском региональном управлении образования опровергли эту информацию. В структуре заявили, что школа-лицей №2 имени М.А.Расулзаде в городе Кюрдамир отапливается не печами, а индивидуальной котельной, и проблем с теплоснабжением в учебном заведении нет.
Отмечается, что на данный момент созданы оперативные рабочие группы совместно с другими профильными структурами для ежедневного мониторинга ситуации с отоплением в школах:
"Все поступающие обращения регистрируются, анализируются и в кратчайшие сроки принимаются соответствующие меры для решения проблем", - подчеркнули в управлении.скачать dle 11.3