Azərbaycan səfiri İranın XİN nümayəndəsi ilə görüşüb
Azərbaycanın İrandakı səfiri Əli Əlizadə İran Xarici İşlər Nazirliyinin Avrasiya İşləri üzrə Baş İdarəsinin rəisi, nazir müavini Müctəba Demirçilu ilə görüşüb.
bu barədə IRNA-ya istinadən məlumat verir.
Görüşdə ikitərəfli münasibətlərin hazırkı vəziyyəti və müxtəlif sahələrdə əlaqələrin inkişaf perspektivləri müzakirə olunub.
İran XİN-in rəsmi nümayəndəsi ikitərəfli münasibətlərdəki irəliləyişi qeyd edərək, razılaşmaların həyata keçirilməsi və iki ölkə arasında münasibətlərin qorunması üçün hər iki tərəfin səylərinin vacibliyini vurğulayıb.
Demirçilu, həmçinin hər iki ölkənin rəhbərlərinin qarşılıqlı faydalı münasibətlərin inkişafı istiqamətində səylərini yüksək qiymətləndirib.скачать dle 11.3

Посол Азербайджана встретился с представителем МИД Ирана
Сегодня посол Азербайджана в Иране Али Ализаде встретился с начальником Главного управления по делам Евразии Министерства иностранных дел Ирана, помощником министра Муджтабой Демирчилу.
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на IRNA.
На встрече было обсуждено текущее состояние двусторонних отношений и перспективы развития отношений в различных сферах.
Официальный представитель МИД Ирана указал на прогресс в двусторонних отношениях, подчеркнув важность усилий обеих сторон для реализации соглашений и сохранения отношений между двумя странами.
Демирчилу также высоко оценил усилия руководителей обеих стран по развитию взаимовыгодных отношений.скачать dle 11.3