08.01.2025 15:06 2 548
Baş prokuror Kamran Əliyevin müvafiq əmrinə əsasən, Baş Prokurorluğunun İstintaq idarəsinin xüsusilə mühüm işlər üzrə böyük müstəntiqi Teymur Qarayev baş prokurorun xüsusi tapşırıqlar üzrə böyük köməkçisi vəzifəsinə təyin edilib.
2013-cü ildə müsabiqə yolu ilə prokurorluq orqanlarında qulluğa qəbul olunan Teymur Qarayev əvvəllər Xətai Rayon Prokurorluğunun müstəntiqi, Bakı Şəhər Prokurorluğunun İstintaq idarəsinin böyük müstəntiqi vəzifələrində işləyib.
Həmçinin Teymur Qarayev digər bir sıra ictimai rezonans doğuran və ağır cinayət hadisələrinin ibtidai istintaqını aparıb.
Digər müvafiq əmrlə Baş prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsinin İstintaq idarəsinin mühüm işlər üzrə müstəntiqi Tuqay Rəhimli baş prokurorun xüsusi tapşırıqlar üzrə köməkçisi vəzifəsinə təyin edilib.
2019-cu ildə müsabiqə yolu ilə prokurorluq orqanlarında qulluğa qəbul olunan Tuqay Rəhimli əvvəllər Gəncə Şəhər və Binəqədi Rayon prokurorluqlarında müstəntiq vəzifələrində işləyib. London Universitet Kollecində (UCL) magistr təhsili almış Tuqay Rəhimli 2 ildən artıq müddətdə Avropa İnsan Hüquqları Məhkəməsində çalışıb.

В Генпрокуратуре Азербайджана произведены назначения на высокие должности - ФОТО
Согласно соответствующему приказу генерального прокурора Кямрана Алиева, старший следователь по особо важным делам Следственного управления Генпрокуратуры Теймур Гараев назначен старшим помощником генпрокурора по особым поручениям.
Т.Гараев, в 2013 году принятый по конкурсу на службу в органах прокуратуры, ранее работал следователем Хатаинской районной прокуратуры, старшим следователем следственного управления прокуратуры города Баку.
Кроме того, Т.Гараев провел предварительное расследование ряда тяжких преступлений, вызвавших широкий общественный резонанс.
Другим приказом главы ведомства следователь по особо важным делам следственного управления Главного управления по борьбе с коррупцией при генпрокуроре Тугай Рагимли назначен помощником генерального прокурора по особым поручениям.
Принятый в 2019 году по конкурсу на службу в органах прокуратуры Т.Рагимли ранее работал следователем в прокуратурах города Гянджи и Бинагадинского района Баку. Тугай Рагимли, получивший степень магистра Университетского колледжа Лондона (UCL), более двух лет проработал в Европейском суде по правам человека.