Yardımlıda narkokuryer qohumlar saxlanılıblar
Tədbirlərlə 31 yaşlı Asəddin Feyziyev və qohumu, əvvəllər məhkum olunmuş 32 yaşlı Tural Kazımov saxlanılıblar.
Bildirilib ki, onlardan şəxsiyyəti araşdırılan İran vətəndaşından qaçaqmalçılıq yolu ilə əldə etdikləri ümumilikdə 10 kiloqram marixuana və metamfetamin aşkarlanıb.
Araşdırmalarla saxlanılan şəxslərin həmin narkotik vasitə və psixotrop maddəni maddi qazanc qarşılığında deyiləcək ünvana çatdırmağa razılaşdıqları müəyyən edilib.
Faktla bağlı cinayət işi başlanılıb, hər iki şəxs barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib, araşdırma aparılır.скачать dle 11.3

В Ярдымлинском районе задержаны родственники-наркокурьеры
В Ярдымлинском районе задержаны 31-летний Аседдин Фейзиев и его родственник, ранее судимый 32-летний Турал Кязымов.
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на лянкяранскую региональную группу пресс-службы Министерства внутренних дел (МВД).
У них было обнаружено 10 кг марихуаны и метамфетамин, приобретенные контрабандным путем у гражданина Ирана, личность которого устанавливается.
Выяснилось, что задержанные согласились за плату доставить наркотики по указанному адресу.
По данному факту возбуждено уголовное дело, в отношении обоих лиц принята мера пресечения в виде ареста, ведется расследование.скачать dle 11.3