ADY COP29 günlərində gücləndirilmiş iş rejimində fəaliyyət göstərəcək
“Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC (ADY) Nazirlər Kabinetinin noyabr ayında iş və istirahət günlərinin yerinin dəyişdirilməsi ilə bağlı qəbul etdiyi qərara uyğun olaraq, həmçinin COP29 tədbir günlərində sərnişin səfərlərinin daha rahat və təhlükəsiz təşkil edilməsi məqsədilə şəhərətrafı və ölkədaxili qatarların hərəkət cədvəlində müvafiq dəyişikliklər edir.
ADY-yə istinadən xəbər verir ki, sərnişindaşıma xidmətinin təhlükəsiz və vaxtında həyata keçirilməsi üçün oktyabrın 30-da Abşeron dairəvi dəmiryol xətti üzrə götürülmüş texniki fasilə tamamlanıb. Belə ki, qatarlar noyabrın 11-dən etibarən 16 sentyabrda elan edilmiş qrafik üzrə hərəkətdə olacaq. Sürət qatarları 8, 9, 10, 17 və 24 noyabr tarixlərində qeyri-iş günlərinin cədvəlinə uyğun hərəkət edəcək.
11, 12, 13, 16 və 23 noyabr tarixlərində isə Bakı–Sumqayıt–Bakı marşrutu üzrə qatarlar iş günlərinin cədvəlinə uyğun fəaliyyət göstərəcək.
Ölkədaxili marşrutlara gəlincə, Bakıdan Qəbələyə 16 və 23 noyabr tarixlərinə planlaşdırılan reyslər ləğv edilərək əvəzinə Bakıdan 17 və 24 noyabr tarixlərinə təyin edilir. Belə ki, qatarlar həmin tarixlərdə hər iki istiqamətdə hərəkətdə olacaq.

ADY меняет график движения поездов в дни COP29
ЗАО "Азербайджанские железные дороги" (ADY) вносит изменения в расписание пригородных и междугородних поездов, назначает дополнительные рейсы на период проведения конференции ООН по изменению климата COP29 в Баку.
Как сообщили в ADY, данная мера направлена на обеспечение более комфортных и безопасных пассажирских перевозок в дни проведения масштабного международного мероприятия.
Для своевременного и безопасного осуществления пассажирских перевозок 30 октября завершился технический перерыв на Абшеронской кольцевой железной дороге. В связи с этим с 11 ноября поезда будут курсировать по графику, объявленному 16 сентября, а скоростные поезда 8-10, 17 и 24 ноября будут ходить по расписанию нерабочих дней.
Поезда по маршруту Баку–Сумгайыт–Баку будут курсировать по расписанию рабочих дней 11, 12, 13, 16 и 23 ноября. Расписание поездов из Баку в Габалу меняется: рейсы, запланированные на 16 и 23 ноября, отменяются и переносятся на 17 и 24 ноября. В эти даты поезда будут ходить в обоих направлениях.