İki nəfərin boğulduğu tuneli tikən şirkət: "Nöqsanların olub-olmadığı barədə heç nə deyə bilmərik"
Bakıya yağan güclü yağışlar səbəbindən Sabunçu rayonu Asəf Əsədullayev küçəsindəki tunelə yağış sularının dolması nəticəsində iki nəfər boğularaq həyatını itirib. Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Eldar Əzizovun tunelin tikintisi zamanı nöqsanlara yol verildiyi barədə açıqlaması isə müzakirələrə səbəb olub.
Sosial şəbəkələrdə tuneli tikən şirkət "Körpü Bina Tikinti" MMC-yə qarşı ciddi etirazlar səsləndirilib, şirkətin fəaliyyətinin araşdırılması tələb olunub.
Pravda.az səslənən etirazlarla bağlı "Körpü Bina Tikinti" MMC-nin rəhbərliyindən mövqe öyrənməyə çalışıb.
Adını təqdim etmək istəməyən şirkətin müdir müavini deyib ki, tunelin tikintisində nöqsanların olub-olmadığı barədə hələlik heç nə deyə bilmirlər:
"Hamımız məsələdən xəbərdarıq. Aidiyyəti üzrə bizə məsələnin araşdırılması barədə heç nə deyilməyib, biz özümüz araşdırırıq ki, necə olub".
Xatırladaq ki, "Körpü Bina Tikinti" MMC 2001-ci ildə təsis edilib. Rəhbəri Xəlil Göyüşovdur.скачать dle 11.3

Представитель компании-подрядчика злополучного тоннеля: Пока не можем ничего сказать о недочетах
Сильные ливни, обрушившиеся на Баку, привели к трагедии - в результате затопления тоннеля на улице Асафа Асадуллаева в Сабунчинском районе столицы погибли два человека. Заявление главы Исполнительной власти города Баку Эльдара Азизова о том, что при строительстве тоннеля, возможно, были допущены недочеты, вызвало бурные обсуждения.
В соцсетях прозвучали серьезные протесты против компании-подрядчика строительства - ООО Körpü Bina Tikinti. Пользователи Сети требуют расследовать деятельность фирмы.
Pravda.az попыталась узнать позицию руководства ООО касательно озвученных претензий.
Заместитель директора компании, пожелавший остаться неназванным, сообщил, что пока они не могут ничего сказать о наличии или отсутствии недочетов при строительстве тоннеля.
"Мы все в курсе ситуации. Нам пока ничего не сообщили о расследовании, мы сами выясняем, как это произошло", - заявил он.
Напомним, ООО Körpü Bina Tikinti было основано в 2001 году. Руководителем является Халил Гёюшов.