Gürcüstan bəzi Azərbaycan vətəndaşlarını ölkədən çıxardı - SƏBƏB
Gürcüstan Daxili İşlər Nazirliyi (DİN) avqust ayında miqrasiya qanunvericiliyini pozduğuna görə 33 nəfəri, o cümlədən Azərbaycan vətəndaşlarını ölkədən çıxarıb.
Bu barədə qurumun məlumatında deyilir.
Çıxarılanların bəziləri ölkəni könüllü tərk edib, digərləri isə məcburi qaydada çıxarılıb. Çıxarılanlar arasında Azərbaycanla yanaşı İran, İordaniya, Hindistan, Türkiyə, Misir, Avstraliya, Pakistan, Nigeriya, Çin, İraq və Rusiya vətəndaşları da var.
Qeyd edək ki, Gürcüstan DİN iyun ayının əvvəlindən xarici vətəndaşların çıxarılması ilə bağlı statistikanı dərc etməyə başlayıb.скачать dle 11.3

Грузия выдворила более 30 иностранцев, в том числе граждан Азербайджана
Министерство внутренних дел (МВД) Грузии в августе выдворило из страны 33 человек, в том числе граждан Азербайджана, за нарушение миграционного законодательства.
Об этом говорится в сообщении ведомства.
Некоторые из выдворенных добровольно покинули страну, остальные - принудительно. Среди выдворенных - граждане Ирана, Иордании, Индии, Турции, Египта, Азербайджана, Австралии, Пакистана, Нигерии Китая, Ирака и России.
МВД Грузии начало публиковать статистику выдворения иностранных граждан с начала июня. По данным ведомства, с апреля за нарушение миграционного законодательства страну были вынуждены покинуть более 130 иностранных граждан.скачать dle 11.3