Gürcüstandan Azərbaycan vətəndaşları da daxil olmaqla 34 əcnəbi deportasiya edilib
Gürcüstan Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Miqrasiya Departamenti tərəfindən ölkə ərazisində qeyri-qanuni miqrasiyaya qarşı həyata keçirilən kompleks tədbirlər nəticəsində 34 əcnəbi vətəndaş ölkədən deportasiya edilib.
Nazirlikdən verilən məlumata görə, deportasiya olunan şəxslər Hindistan, Türkiyə, Türkmənistan, Çin, Misir, İraq, Rusiya, İran, İordaniya, Pakistan, Azərbaycan, Nigeriya və Mərakeş vətəndaşlarıdır.
Onların Gürcüstanda qanuni əsaslar olmadan yaşadığı müəyyən edildikdən sonra ölkədən çıxarılması təmin olunub. Qanunvericiliyə əsasən, həmin şəxslərin Gürcüstana yenidən daxil olması da qadağan edilib.
Qeyd olunur ki, Miqrasiya Departamenti ölkə daxilində qeyri-qanuni miqrasiya hallarının qarşısının alınması və bu sahədə nəzarət tədbirlərinin gücləndirilməsi istiqamətində fəaliyyətini davam etdirir.скачать dle 11.3

Из Грузии депортированы 34 иностранца, в том числе граждане Азербайджана
Сотрудники Департамента миграции МВД Грузии в рамках мер против нелегальной миграции депортировали с территории страны 34 иностранных граждан.
Как сообщает грузинское бюро Report со ссылкой на МВД Грузии, среди депортированных граждане Индии, Турции, Туркменистана, Китая, Египта, Ирака, России, Ирана, Иордании, Пакистана, Азербайджана, Нигерии и Марокко.
Сообщается, что после установления факта их незаконного проживания в Грузии было обеспечено их выдворение из страны. Согласно законодательству, этим лицам также запрещен повторный въезд в Грузию.
Напомним, что 10 июня парламент Грузии принял во втором чтении пакет изменений, предполагающий упрощение процедуры выдворения нелегальных мигрантов и увеличение штрафов за нарушение правил пребывания в стране.скачать dle 11.3