Azərbaycanda ömürlük cəza çəkən əcnəbilərin sayı AÇIQLANDI
"Azərbaycandakı cəzaçəkmə müəssisələrində Banqladeş, Çin, Hindistan, Konqo, Livan, Maldiv, Ermənistan, Mərakeş, Nigeriya, Qvineya, Sudan, Tacikistan, Oman, Rusiya, Ukrayna və s. ölkələrin vətəndaşları var".
"Report" xəbər verir ki, bunu Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar Xidmətinin Hüquq şöbəsinin rəisi, ədliyyə polkovniki Ziya Dadaşov "Şəxslərin öz iradəsi ilə tərk edə bilmədiyi müəssisələrdə saxlanılan əcnəbi və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin hüquqlarının müdafiəsi" mövzusunda seminarda deyib.
O bildirib ki, həmin əcnəbilər arasında ömürlük cəza çəkən şəxslər də var.
"Onların 4-ü Rusiya, 4-ü Gürcüstan, 1-i Qazaxıstan, 1-i İran vətəndaşıdır. Vətəndaşlığı olmayan dörd nəfər də ömürlük cəza çəkir".

Объявлено количество иностранцев, отбывающих пожизненное заключение в Азербайджане
В исправительных учреждениях Азербайджана отбывают наказание граждане из различных стран, включая США, Бангладеш, Беларусь, Китай, Афганистан, Армению, Грузию, Индию, Иран, Ирак, Нигерию, Мальдивы, Марокко, Египет, Узбекистан, Пакистан, Шри-Ланку, Турцию, Туркменистан, Оман, Россию, Украину и др.
Как сообщает Report, об этом заявил начальник юридического отдела Пенитенциарной службы Министерства юстиции полковник юстиции Зия Дадашов на семинаре на тему "Защита прав иностранцев и лиц без гражданства, содержащихся в учреждениях, которые они не могут добровольно покинуть".
Он отметил, что среди них есть и граждане, отбывающие пожизненное заключение: четверо из них - граждане России, четверо - Грузии, один - Казахстана, один - Ирана, а также четыре лица без гражданства.