Afiyəddin Cəlilovun qeyri-etik videolar çəkən nəvəsi xəstəxanadan NİYƏ BURAXILIB? (VİDEO)
Afiyəddin Cəlilovun sosial şəbəkələrdə çəkdiyi qeyri-etik videolarla gündəmə gələn nəvəsi yenidən müzakirə mövzusu olub. Əli-Afiyəddin Türkiyədə eyni hərəkətləri təkrarlayaraq ətrafındakı insanları narahat edib.
O, son dəfə Azərbaycanda yaşlı qadını qucağına alıb silkələyərək buraxdığını əks etdirən video paylaşandan sonra izləyicilər tərəfindən tənqid edildiyi üçün Psixiatriya Xəstəxanasına yerləşdirilmişdi. Lakin bir müddət sonra başqa ölkədə eyni hərəkətləri təkrarladığına şahid olduq.
Bəs maraqlıdır, Afiyəddin Cəlilovun nəvəsinin xəstəxanadan buraxılmasına səbəb nə olub?
Oxu.az məsələ ilə bağlı Respublika Psixiatriya Xəstəxanasına sorğu ünvanlayıb.
Sorğumuza cavab olaraq bildirilib ki, qeyd edilən şəxs xəstəxanaya cari ilin fevral ayının 1-də yerləşdirilib:
"12 günlük müalicədən sonra vəziyyəti yaxşılaşdığı üçün valideynlərinin ərizəsi ilə evə yazılıb".
Qeyd edək ki, Azərbaycan Ali Sovetinin sədr müavini, daha sonra Prezidentin müşaviri olan mərhum Afiyəddin Cəlilovun nəvəsi, 2009-cu il təvəllüdlü Əli-Afiyəddin məktəblidir. O, metroda, avtobusda, küçədə, liftdə qeyri-adekvat hərəkətlər edərək videolarını paylaşıb.

Почему внука Афияддина Джалилова, снимавшего неэтичные видео, выпустили из больницы? (ВИДЕО)
Внук Афияддина Джалилова, который стал известен своими неэтичными видеороликами в социальных сетях, вновь оказался в центре внимания. А все потому, что Али Афияддин продолжает свои съемки в Турции.
В последний раз его поместили в психиатрическую больницу из-за ролика, на котором он тряс пожилую женщину в Азербайджане. Теперь же он повторил эти действия в другой стране.
Интересно, по какой причине внука Афияддина Джалилова выписали из больницы?
Oxu.az обратился с этим вопросом в Республиканскую психиатрическую больницу.
Там сообщили, что он был размещен в больницу 1 февраля этого года: "После 12 дней лечения его состояние улучшилось, и по просьбе родителей его отправили домой".
Отметим, Али Афияддин (2009 г.р.) - внук покойного Афияддина Джалилова, заместителя председателя Верховного Совета Азербайджана, а позже советника Президента. Подросток размещал в соцсетях видеоролики, на которых были запечатлены его неадекватные действия в общественном транспорте, на улице и в лифте.