Sabiq məhkəmə hakimi Psixiatriya Xəstəxanasına göndərildi
Xətai Rayon Məhkəməsinin keçmiş hakimi Tamerlan Zeynalov Respublika Psixiatriya Xəstəxanasına göndərilib.
"Qaynarinfo"nun əldə etdiyi məlumata görə, sentyabrın 19-da İradə Aslanova adlı vətəndaş Nəsimi rayon Polis İdarəsinin 20-ci Polis Bölməsinə müraciət edərək, onunla bağlı şikayət edib.
Şikayətçi bildirib ki, Tamerlan Məmmədov (soyadı Zeynalov olsa da, sonradan Məmmədova dəyişib - red.) onun yaşadığı ünvana gələrək evinə işıq salıb, qəribə səslər çıxarıb, avtomobilinin üzərinə yazılar yazıb və qapısını döyərək narahat edib.
O, polis bölməsinə gətiriləndən sonra da özünü qeyri-adekvat aparıb. Araşdırma zamanı məlum olub ki, həmin şəxs Respublika Psixiatriya Xəstəxanasında dəfələrlə müalicə alıb. Bu səbəbdən də yenidən Respublika Psixiatriya Xəstəxanasına göndərilib.
Qeyd edək ki, Tamerlan Zeynalov (Məmmədov) Xətai Rayon Məhkəməsinin hakimi vəzifəsində çalışıb, daha sonra vəkil kimi fəaliyyət göstərib. 2019-cu ildə o, dələduzluqda və rüşvətə təhrik etmədə təqsirləndirilib. Nəsimi Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə məhkəmə zalında həbs edilib.скачать dle 11.3

Экс-судья направлен в психиатрическую больницу
Бывший судья Хатаинского районного суда Тамерлан Зейналов направлен в Республиканскую психиатрическую больницу.
Как сообщает Qaynarinfo, 19 сентября гражданка Ирада Асланова обратилась в 20-е отделение полиции Насиминского районного управления полиции с жалобой на Зейналова.
По ее словам, Тамерлан Мамедов (фамилия Зейналов была изменена на Мамедов - ред.) пришел к ней домой, светил в окна, издавал странные звуки, писал надписи на ее автомобиле и стучал в дверь, беспокоя ее.
Даже после доставки в отделение полиции он вел себя неадекватно. В ходе расследования выяснилось, что этот человек неоднократно проходил лечение в Республиканской психиатрической больнице. По этой причине он снова был направлен туда.
Отметим, Тамерлан Зейналов (Мамедов) работал судьей Хатаинского районного суда, а затем занимался адвокатской деятельностью. В 2019 году его обвинили в мошенничестве и подстрекательстве к взяточничеству. Решением Насиминского районного суда он был арестован в зале суда.скачать dle 11.3