Gəncədə oyun və idman qurğularını kim OĞURLAYIR? - VİDEO
Gəncənin Yeni Gəncə yaşayış massivində sakinlər məhəllədəki oyun və idman qurğularının günü-gündən dağılıb getməsindən şikayətlənirlər.
Xezerxeber.az-ın məlumatına görə, yaşayış massivində 43, 56 və 64 saylı binaların sakinləri deyirlər ki, yaşadıqları məhəllədəki idman və oyun alətləri get-gedə dağılaraq yoxa çıxır.
Onların sözlərinə görə, qurğuların dəmirlərini satmaq üçün sökürlər. Dəmirlər kəsilib aparıldığından dibindəki qalıqlar uşaqlar üçün təhlükə yaradır.
Məsələ ilə bağlı Gəncə Mənzil Kommunal Təsərrüfatı İB-dən bildirilib ki, şəhərdə nümunəvi abad məhəllələrin yaradılması işi mərhələli şəkildə həyata keçirilir. Təkcə ötən il 11 belə məhəllə abadlaşdırılıb və proses davam etdirilir.
Şəhər polisindən isə sözügedən ərazidən oğurluq edilməsi ilə bağlı müraciətin daxil olmadığı bildirib.

Жители Гянджи бьют тревогу: детские площадки под угрозой исчезновения - ВИДЕО
По информации xezerxeber.az, особенно остро проблема стоит для жителей домов №43, 56 и 64. Они утверждают, что металлические конструкции детских площадок становятся легкой добычей для охотников за металлоломом.
"Железные части срезают и увозят, а оставшиеся обломки представляют реальную опасность для наших детей", - с горечью рассказывают местные жители.
В ответ на жалобы граждан представители Управления жилищно-коммунального хозяйства Гянджи заявили, что работа по созданию образцовых благоустроенных кварталов в городе ведется поэтапно. "Только за прошлый год было благоустроено 11 таких кварталов, и процесс продолжается", - отметили в структуре.