Yasamalda sakinlərin sökülən qarajları ilə bağlı rayon icra hakimiyyətindən MÜNASİBƏT - VİDEO
Paytaxtın Yasamal rayonunda, Yeni Yasamal 1 ünvanında yerləşən binanın qarşısında sakinlər tərəfindən qeyri-qanuni tikilən qarajlar sökülüb.
Sakinlər deyirlər ki, uzun illərdir ərazidəki qarajlar həm məhəllənin görünüşünə xələl gətirib, həm də uşaqlar üçün oyun ərazilərini zəbt edib.
Yasamal rayonu Mənzil Kommunal Təsərrüfat Birliyinin rəisi Vüsal Hüseynov “Xəzər Xəbərə” bildirib ki, ərazidəki söküntü işləri sakinlərin müraciəti əsasında aparılır.
Qurumun rəsmisi onu da qeyd edib ki, söküntü işləri tam yekunlaşdıqdan sonra, ərazidə uşaq və böyüklərin istirahəti üçün skamyaların quraşdırılması və ümumilikdə məhəllənin abadlaşdırılması nəzərdə tutulub.

В Баку на основании обращений граждан снесены незаконные постройки - ВИДЕО
Были снесены незаконные постройки перед зданием, расположенным по адресу: Баку, Ясамальский район, Ени Ясамал, 1.
Местные жители отметили, что в течение многих лет гаражи портили внешний вид двора, занимали территорию, которая предназначена под игровые площадки для детей.
Как сообщил Xəzər Xəbər начальник районного Объединения жилищно-коммунального хозяйства Вюсал Гусейнов, работы по сносу проводятся на основании обращений граждан.
Он подчеркнул, что после полного завершения процесса демонтажа планируется установка скамеек, предназначенных для отдыха детей и взрослых, а также проведение других работ по благоустройству территории.