Arvadına uşağının gözü önündə 15 bıçaq vuran şəxsə AĞIR CƏZA
Şirvan Apellyasiya Məhkəməsində arvadını öldürməyə cəhddə təqsirləndirilən X.Abasovun barəsindəki hökmdən verilən apellyasiya şikayəti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Yaşar Həşimovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan olunub.
İttihama görə, hadisə ötən il Saatlı rayonunda qeydə alınıb.
Belə ki, olaydan əvvəl X.Abasov ondan ayrı yaşayan arvadı, zərərçəkmiş M.Abasova onunla olan nikah qeydinin pozulması ilə əlaqədar Sabirabad 1 saylı Mediasiya təşkilatına müraciət edib. Təqsirləndirilən şəxs də qadının ona xəyanət etməsindən şübhələnib və qısqanclıq zəminində onu öldürmək qərarına gəlib. Sonra o, azyaşlı övladının gözləri qarşısında arvadının bir əli ilə boğazından tutaraq evin yataq otağının divarına söykəyib, əlində olan mətbəx bıçağı ilə ümumilikdə 15 zərbə endirib. Xəstəxanaya çatdırılan yaralının həyatını xilas etmək mümkün olub.
Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə X.Abasov 14 il 9 ay müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.

В Саатлы мужчина чуть не зарезал жену на глазах у ребенка: суд оставил в силе суровый приговор
В Ширванском апелляционном суде завершилось рассмотрение жалобы на приговор в отношении Х.Абасова, обвиняемого в покушении на убийство своей супруги.
Как сообщает рravda.az, на процессе под председательством судьи Яшара Гашимова было зачитано решение, согласно которому апелляционная жалоба не была удовлетворена.
Согласно обвинению, инцидент был зарегистрирован в прошлом году в Саатлинском районе.
Незадолго до покушения жена Х.Абасова, М.Абасова, с которой он проживал раздельно, обратилась в Сабирабадскую медиационную организацию №1 с просьбой о расторжении брака. Однако ревнивый муж заподозрил супругу в неверности и решил жестоко отомстить.
На глазах у малолетнего ребенка Абасов схватил жену за горло, прижал к стене спальни и нанес ей 15 ударов кухонным ножом. Истекающую кровью женщину доставили в больницу, где врачам чудом удалось спасти ей жизнь.
Лянкяранский суд по тяжким преступлениям приговорил Х.Абасова к 14 годам и 9 месяцам лишения свободы.