Futbola aparmaq adı ilə aldatdı, döyüb telefonunu əlindən aldı
Bakı Apellyasiya Məhkəməsində soyğunçuluqda təqsirləndirilən Rüstəm Rüstəmovun barəsindəki hökmdən dövlət ittihamçısı tərəfindən verilən apellyasiya protesti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim İbrahim İbrahimlinin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan edilib.
Qərara əsasən, apellyasiya protesti təmin edilib, Suraxanı Rayon Məhkəməsinin çıxardığı altı ay müddətinə azadlıqdan məhrumetmə cəzası dəyişdirilib. Onun cəzası 4 il 8 aya qaldırılıb.
İttihama görə, hadisə 7 aprel 2021-ci il tarixdə, saat 15 radələrində paytaxtın Suraxanı rayonunda qeydə alınıb. 1982-ci il təvəllüdlü Rüstəm Rüstəmov 2007-ci il təvəllüdlü zərərçəkmiş Qasım Qasımovda (şərti) mobil telefon olduğunu görüb, ələ keçirmək üçün onu futbol oynamaq adı ilə "103" adlı çay evinin yaxınlığındakı qəbiristanlığa aparıb. Orada zərərçəkmişin telefonunu alıb. Qasım telefonu geri almaq istəyəndə Rüstəm onun ayağından vuraraq yıxıb və sifətindən əli ilə vurub. Sonra Qasım ona bıçaq çıxarıb. Lakin Rüstəm bıçağı onun əlindən alıb, zərərçəkmişin əlini kəsərək ona xəsarət yetirib.

Позвал подростка сыграть в футбол и отобрал у него телефон - СУД
В Бакинском апелляционном суде состоялось судебное заседание по протесту, поданному государственным обвинителем на приговор Рустаму Рустамову, осужденному по обвинению в разбойном нападении.
Как сообщает pravda.az, на процессе под председательством судьи Ибрагима Ибрагимли было объявлено решение.
Апелляционный протест был удовлетворен, вынесенный Сураханским районным судом приговор к шести месяцам лишения свободы изменили. Срок наказания был увеличен до 4 лет и 8 месяцев.
Согласно обвинительному акту, инцидент произошел 7 апреля 2021 года в Сураханском районе Баку. Рустам Рустамов (1982 г.р.) увидел у потерпевшего Гасыма Гасымова (2007 г.р., имя и фамилия условные - ред.) мобильный телефон и под предлогом сыграть в футбол отвел его на кладбище возле чайханы "103". Там мужчина отобрал девайс у подростка. Когда же последний попытался вернуть телефон, Рустам сбил его с ног и ударил рукой по лицу. Затем Гасым достал нож, однако мужчина выхватил режущий инструмент из его рук и нанес несовершеннолетнему ранение в область руки.