Almaniya kansleri: “Bakıda noyabrda keçiriləcək COP29 uğurlu olacaq” - YENİLƏNİB
“Dubayda keçirilmiş COP28-ə Berlində baş tutan tədbirdən baxarkən demək olar ki, Bakıda noyabrda keçiriləcək COP29 da uğurlu olacaq”.
“Report”un Berlinə ezam olunmuş əməkdaşı xəbər verir ki, bu barədə Almaniya Kansleri Olaf Şolts aprelin 26-da Berlində keçirilən “XV Petersberq İqlim Dialoqu”nun Yüksəksəviyyəli Seqmentində çıxışı zamanı deyib:
“Yaşıl enerji ilə bağlı uzunmüddətli strategiyalar tətbiq olunur. Biz gələcəyin fürsətlərindən istifadə edərək məhz bu istiqamətdə işlərimizi görürük”.
“İqlim dəyişiklikləri ilə mübarizədə yeni yanaşmaya ehtiyac var”.
“Report”un Berlinə ezam olunmuş əməkdaşı xəbər verir ki, bu barədə Almaniya Kansleri Olaf Şolts aprelin 26-da Berlində keçirilən “XV Petersberq İqlim Dialoqu”nun Yüksəksəviyyəli Seqmentində çıxışı zamanı deyib.
Onun sözlərinə görə, Azərbaycan və Braziliya son nəticədə 2030-cu ilin sonlarınadək yeni enerji sistemləşdirməsinin təqdimatına qədər növbəti addımları atmağı özlərinə vəzifə kimi qoyublar:
“Mən qitələr arasında əməkdaşlığın bu yeni formasını çox alqışlayıram. Bizim iqlim dəyişiklikləri ilə mübarizədə bir-birimizi dəstəkləməyimiz önəmlidir. Bizim dünyada iqlim dəyişiklikləri ilə mübarizədə yeni yanaşmaya ehtiyacımız var. Dünya ölkələri bu məsələdə birlik nümayiş etdirməlidirlər”.скачать dle 11.3

Канцлер Германии: Необходим новый подход к борьбе с изменением климата
Как передает Report, об этом канцлер Германии Олаф Шольц заявил, выступая в Сегменте высокого уровня 15-го Петерсбергского климатического диалога в Берлине.
Он отметил, что Азербайджан и Бразилия, как председатели в СОP29 и СOP30 (сессия Конференции сторон Рамочной конвенции ООН по изменению климата - ред.), взяли на себя обязательства в связи с этим.
"Я очень приветствую эту новую форму сотрудничества между континентами. Важно, чтобы мы поддерживали друг друга в борьбе с изменением климата. Нам нужен новый подход в борьбе с изменением климата", - сказал он.
Канцлер Германии выразил надежду, что 29-я сессия Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29), которая пройдет в Азербайджане в ноябре этого года, будет столь же успешной, как и СOP28 в Дубае.
"Применяются долгосрочные стратегии, связанные с зеленой энергетикой. Мы ведем свою работу в этом направлении, используя возможности будущего", - заявил Шольц.скачать dle 11.3