“Nikosayağı” apellyasiya şikayəti verəcək? - AÇIQLAMA
“Nikosayağı” ləqəbi ilə tanınan bloqer Nicat Şakirlinin cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi başa çatıb. Məhkəmənin hökmü ilə Nicat Şakirli cəzasını məntəqə tipli cəzaçəkmə müəssisəsində çəkməklə 5 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Bloqerin atası, tanınmış nevropatoloq Nafiz Mütəllimov AzVision.az-a açıqlamasında məhkəmənin oğlu ilə bağlı ədalətli qərar verdiyini deyib:
“Dövlətin qəbul etdiyi qanunlar çərçivəsində məhkəmə qərar qəbul edib. Bu qərarla da razıyıq və apellyasiya şikayəti verilməyəcək. Nicat məhkəmənin qərarı əsasında cəzasını çəkəcək”.
Qeyd edək ki, ötən ilin avqustunda N.Şakirlinin idarə etdiyi “Porsche” markalı avtomobil yük maşınına (TIR) çırpılıb. Qəza nəticəsində avtomobildə olan bloqerin dostu Ruslan Məmmədov vəfat edib. Nicat Şakirlinin sağ qolu dirsəkdən amputasiya olunub.скачать dle 11.3

Будет ли Nikosayağı подавать апелляцию? - ЗАЯВЛЕНИЕ отца блогера
Завершился судебный процесс по уголовному делу блогера Ниджата Шакирли (Nikosayağı). Решением суда он был приговорен к 5 годам лишения свободы с отбыванием наказания в исправительном учреждении участкового типа.
Отец блогера, известный невропатолог Нафиз Муталлимов заявил azvision.az, что суд вынес справедливое решение в отношении его сына.
"Мы согласны с принятым решением, апелляцию подавать не намерены", - рассказал он.
Отметим, что на проспекте Гейдара Алиева в Баку автомобиль Porsche, которым управлял Н.Шакирли, врезался в ехавший впереди грузовик Scania. В результате пассажир легковой машины, житель Гянджи Руслан Мамедов (1996 г.р.) погиб на месте инцидента, а сам блогер был госпитализирован с диагнозом "Травматическая ампутация правой верхней конечности на уровне локтевого сустава".скачать dle 11.3