“Nikosayağı”nın məhkəmənin qarşısından GÖRÜNTÜSÜ (VİDEO)
“Report” xəbər verir ki, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi Samir Əliyevin sədrliyi ilə keçirilən prosesə jurnalistlər buraxılmayıb.
Məhkəmə iclası qapalı olduğundan hər hansı bir məlumat əldə etmək mümkün olmayıb.
Xatırladaq ki, məhkəmə proseslərinin hazırlıq iclası və son - hökm hissəsi ictimaiyyət üçün açıq keçirilməlidir.
Bu da media nümayəndələrinin etirazına səbəb olub.
Hazırlıq iclası davam edir.
Qeyd edək ki, hadisə ötən ilin avqustunda qeydə alınıb. N.Şakirli idarə etdiyi “Porsche” markalı avtomobillə TIR-a çırpılıb. Qəza nəticəsində avtomobildə olan bloqerin dostu Ruslan Məmmədov vəfat edib. Nicat Şakirlinin sağ qolu dirsəkdən amputasiya edilib.

Проходит судебное заседание по уголовному делу блогера Nikosayağı - ВИДЕО
Как сообщает Report, на процесс под председательством судьи Бакинского суда по тяжким преступлениям Самира Алиева журналистов не допустили.
Поскольку судебное заседание было закрытым, получить какую-либо информацию не удалось.
Напомним, подготовительное заседание и завершающая часть судебных процессов - вынесение приговора - должны быть открытыми для общественности.
Поэтому подобная мера вызвала протест представителей СМИ.
Подготовительное заседание продолжается.
Отметим, что инцидент был зафиксирован в августе прошлого года. Автомобиль Porsche, которым управлял Н.Шакирли, врезался в фуру. В результате аварии погиб находившийся в машине друг блогера Руслан Мамедов. Ниджату Шакирли ампутировали правую руку до локтя.