“Nikosayağı”nın altı il müddətinə həbsi tələb edildi - FOTO/VİDEO
“Nikosayağı” kimi tanınan bloqer Nicat Şakirlinin törətdiyi qəza ilə bağlı məhkəmə istintaqı tamamlanıb.
“Qafqazinfo”nun məlumatına görə, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində keçirilən iclasda prokuror ittiham nitqi ilə çıxış edib.
Prokuror N.Şakirlinin sərxoş vəziyyətdə qəza törətməkdə təqsirli bilinməsini, cəzasını ümumi rejimli cəzaçəkmə müəssisəsində çəkməsi şərti ilə altı il azadlıqdan məhrum edilməsini tələb edib.
Çıxışda qeyd edilib ki, sərbəst mühakimə edilən bloqer məhkəmə zalında dərhal həbs edilməlidir.
Müdafiə tərəfinə çıxışa hazırlaşmaq üçün vaxt verilib.
Qeyd edək ki, ötən ilin avqustunda N.Şakirlinin idarə etdiyi “Porsche” markalı avtomobil TIR-a çırpılıb. Qəza nəticəsində avtomobildə olan bloqerin dostu Ruslan Məmmədov yerindəcə vəfat edib. N. Şakirli ağır xəsarət alıb, onun sağ yuxarı ətrafı dirsəkdən amputasiya edilib.
Bloqerə qarşı Cinayət Məcəlləsinin 263-1.3 (Yol hərəkəti və ya nəqliyyat vasitələrinin istismarı qaydalarını sərxoş halda pozma, eyni əməllər ehtiyatsızlıqdan zərərçəkmiş şəxsin ölümünə səbəb olduqda) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.скачать dle 11.3

Для Nikosayağı потребовали 6 лет тюремного заключения - ФОТО/ВИДЕО
Завершилось судебное расследование по уголовному делу блогера Ниджата Шакирли, известного как Nikosayağı.
Как сообщает Qafqazinfo, на заседании Бакинского суда по тяжким преступлениям прокурор выступил с обвинительной речью.
Он потребовал признать Н.Шакирли виновным в совершении ДТП в состоянии алкогольного опьянения и приговорить его к шести годам лишения свободы при условии отбывания наказания в колонии общего режима.
Было отмечено, что блогера следует немедленно арестовать в зале суда.
Стороне защиты было дано время подготовиться к речи.
Отметим, что инцидент был зафиксирован в августе прошлого года. Автомобиль Porsche, которым управлял Н.Шакирли, врезался в фуру. В результате аварии погиб находившийся в машине друг блогера Руслан Мамедов. Ниджату Шакирли ампутировали правую руку до локтя.
Блогеру предъявлено обвинение по статье 263-1.3 (нарушение правил дорожного движения или эксплуатации транспортных средств лицом, находящимся в состоянии опьянения или не имеющим права на управление транспортными средствами, повлекшее по неосторожности смерть потерпевшего) Уголовного кодекса Азербайджана.скачать dle 11.3