Qəbələdə dörd kiloqram narkotik vasitə dövriyyədən çıxarılıb - FOTO
Qəbələ Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat tədbiri nəticəsində qaçaqmalçılıq yolu ilə göndərilən narkotik vasitələri onlayn sifariş kimi qəbul edərək ölkə ərazisində çatdırılmasını təşkil edən narkokuryerlər saxlanılıblar.
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətindən verilən məlumata görə, əldə olunmuş əməliyyat məlumatı əsasında keçirilən tədbir zamanı tanışlar - Şabran rayon sakini Fuad Sultanlı və Astara rayon sakini Şahnur Əliyev saxlanılıblar.
Şəxsi axtarış zamanı onların idman çantasından dörd kiloqrama yaxın marixuana və 64 qram heroin aşkar edilərək götürülüb. Araşdırma zamanı saxlanılan şəxslərin sosial şəbəkələrdə tanış olduqları “Əli” adlı İran vətəndaşının təsiri altına düşərək ölkə ərazisində narkokuryerliklə məşğul olduqları müəyyən edilib.
Sonuncu dəfə isə onlar Bakı şəhərindən Qəbələ rayonuna gələrək burada gizlədilən narkotik vasitələri iki min manat qarşılığında paytaxta çatdırmağa razılaşıblar.
Faktla bağlı Qəbələ Rayon Polis Şöbəsində cinayət işi başlanılıb, zəruri istintaq-əməliyyat tədbirləri davam etdirilir.

В Габалинском районе изъято из оборота 4 кг наркотиков - ФОТО
В результате операции, проведенной сотрудниками Габалинского районного отдела полиции (РОП), были задержаны наркокурьеры, организовавшие прием онлайн-заказов и доставку по стране контрабандных наркотиков.
Как сообщили в пресс-службе Министерства внутренних дел (МВД), на основании поступившей оперативной информации правоохранители задержали жителя Шабранского района Фуада Султанлы и его знакомого - уроженца Астаринского района Шахнура Алиева.
При личном досмотре в их спортивной сумке было обнаружено и изъято около 4 кг марихуаны и 64 г героина. В ходе следствия выяснилось, что задержанные, попав под влияние гражданина Ирана по имени Али, с которым они познакомились в социальных сетях, занялись наркокурьерством.
В последний раз они, приехав из Баку в Габалинский район, договорились за 2 000 манатов доставить спрятанные здесь наркотики в столицу.