Bu gün hakimliyə namizədlərlə yazılı imtahan ilk dəfə elektron qaydada keçiriləcək
Test imtahanında müvəffəqiyyət qazanmış 163 nəfər hakimliyə namizədlə yazılı imtahan bu gün saat 10:00-da Dövlət İmtahan Mərkəzinin binasında keçiriləcək.
“Vakant hakim vəzifələrinə hakim olmayan namizədlərin seçilməsi Qaydaları”na uyğun olaraq yazılı imtahan ilk dəfə olaraq elektron qaydada keçiriləcək.
İnşa mövzularının ifadə edilməsinə dair xüsusatlar və inşaların qiymətləndirilməsi zamanı diqqət yetiriləcək məqamlar Məhkəmə-Hüquq Şurasının saytında yerləşdirilmiş “Hakim vəzifəsinə namizədin yaddaş kitabçası”nda göstərilib.
Namizədlər “İmtahana buraxılış vərəqəsi”ni dekabr ayının 11-dən etibarən Məhkəmə-Hüquq Şurasının internet saytı vasitəsilə əldə edə biliblər.
İmtahan yerinə saat 09:00-dan gec olmayaraq gəlmək lazımdır. İmtahana gələrkən şəxsiyyət vəsiqəsi və “İmtahana buraxılış vərəqəsi” mütləq təqdim edilməlidir. Əks təqdirdə namizəd imtahana buraxılmayacaq.
Eyni zamanda, Hakimlərin Seçki Komitəsi bildirib ki, hakimliyə namizədlərin sənədlərinin qəbulu fasiləsiz olaraq davam edir.скачать dle 11.3

В Азербайджане письменный экзамен для желающих стать судьями впервые пройдет в электронном порядке
Сегодня в 10:00 в здании Государственного экзаменационного центра (ГЭЦ) Азербайджана состоится письменный экзамен для 163 кандидатов на должность судьи, успешно прошедших тестовый этап конкурса.
В соответствии с "Правилами отбора кандидатов, не являющихся судьями, на вакантные должности судей" впервые письменный экзамен будет проводиться в электронной форме.
Темы эссе и нюансы, которые будут учитываться при их оценке, отражены в "Памятке кандидата на должность судьи", размещенной на сайте Судебно-правового совета.
С 11 декабря можно скачать пропускной лист на экзамен с сайта Судебно-правового совета.
К месту проведения экзамена необходимо прибыть не позднее 09:00, кандидат должен иметь при себе удостоверение личности и пропускной лист. В противном случае гражданин не будет допущен к экзамену.
В то же время в Избирательном комитете судей Азербайджана заявили, что прием документов кандидатов на должность судьи продолжается беспрерывно.скачать dle 11.3