Prezident İlham Əliyev Daşkənddə İƏT-in 16-cı Zirvə toplantısında iştirak edir - YENİLƏNİR
Noyabrın 9-da Özbəkistan Respublikasının paytaxtı Daşkənd şəhərində İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (ECO) 16-cı Zirvə toplantısı keçirilir.
Özbəkistan Respublikasının Prezidenti Şavkat Mirziyoyev Prezident İlham Əliyevi, digər dövlət və hökumət başçılarını qarşılayıb.
Özbəkistanın paytaxtı Daşkənddə İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının 16-cı Zirvə toplantısı başlayıb.
Sammitdə Azərbaycan, İran, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Pakistan, Tacikistan, Türkmənistan və Türkiyə liderləri iştirak edirlər.
Bu gün Özbəkistanın paytaxtı Daşkənddə İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının 16-cı Zirvə toplantısı keçiriləcək.
Sammitdə Azərbaycan, İran, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Pakistan, Tacikistan, Türkmənistan və Türkiyə liderlərinin iştirakı gözlənilir.
Xatırladaq ki, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının 16-cı Zirvə toplantısında iştirak etmək üçün noyabrın 8-də Özbəkistana səfərə gedib.
Qeyd edək ki, tədbirin keçirilməsi barədə razılıq İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatına (İƏT) üzv dövlətlərin XİN başçıları Şurasının oktyabrın 10-da Şuşa şəhərində keçirilmiş 27-ci iclasında əldə olunub.

Президент Ильхам Алиев принимает участие в 16-м саммите ОЭС в Ташкенте - ОБНОВЛЯЕТСЯ
9 ноября в столице Республики Узбекистан - городе Ташкент проходит 16-й Саммит Организации экономического сотрудничества (ОЭС).
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиеев встретил Президента Ильхама Алиева, других глав государств и правительств.
В столице Узбекистана Ташкенте начался 16-й саммит Организации экономического сотрудничества.
В саммите принимают участие лидеры Азербайджана, Ирана, Казахстана, Кыргызстана, Пакистана, Таджикистана, Туркменистана и Турции.
Сегодня в столице Узбекистана Ташкенте пройдет 16-й саммит Организации экономического сотрудничества (ОЭС).
В нем ожидается участие лидеров Азербайджана, Ирана, Казахстана, Кыргызстана, Пакистана, Таджикистана, Туркменистана и Турции.
Напомним, Президент Азербайджана Ильхам Алиев 8 ноября отправился с визитом в Узбекистан для участия в 16-м саммите ОЭС.
Напомним, что договоренность о проведении масштабного мероприятия была достигнута в ходе 27-го заседания Совета министров иностранных дел государств-членов Организации экономического сотрудничества, состоявшегося 10 октября этого года в Азербайджане, в городе Шуша.