Putin “Davos həftəsi”ndə Qarabağla bağlı bəyanatdan danışdı
“Rusiya, Azərbaycan və Ermənistan liderlərinin Dağlıq Qarabağla bağlı 2020-ci ilin noyabrında imzalandığı üçtərəfli bəyanat ardıcıl şəkildə həyata keçirilir”.
TASS-ın məlumatına görə, bu sözləri Rusiya Prezidenti Vladimir Putin “Davos həftəsi”ndəki videoformat vasitəsilə çıxışında bildirib.
Onun sözlərinə görə, Moskva Dağlıq Qarabağda silahlı münaqişəni dayandırmaq üçün fəal vasitəçilik səyləri göstərib.
“Məlum olduğu kimi noyabr ayında Rusiya, Azərbaycan və Ermənistanın liderləri arasında üçtərəfli bəyanat imzalandı. Bəyanatın ümumən ardıcıl şəkildə həyata keçirilməsi vacibdir. Ən əsası qan tökülməsini dayandıra bildik, tam atəşkəsə və stabilləşmə prosesinə başlamağa nail olduq”, - deyə V.Putin bildirib.скачать dle 11.3

Путин: Договоренности РФ, Азербайджана и Армении по Карабаху последовательно реализуются
Трехстороннее заявление лидеров России, Азербайджана и Армении по Карабаху, подписанное в ноябре 2020 года, последовательно выполняется.
Об этом сказал президент РФ Владимир Путин, выступая в среду по видеосвязи на "давосской неделе", пишет ТАСС.
По его словам, Москва предприняла активные посреднические усилия, чтобы остановить вооруженный конфликт в Нагорном Карабахе.
"Как известно, в ноябре было подписано трехстороннее заявление РФ, Азербайджана и Армении. Важно, что оно по большому счету последовательно реализуется, - подчеркнул российский лидер. - Удалось остановить кровопролитие, а это самое главное, добиться полного прекращения огня и начать процесс стабилизации".скачать dle 11.3