Prezident İcra Hakimiyyətinə vəsait ayırdı - SƏRƏNCAM
Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyev Kürdəmir şəhərində 8 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçası üçün yeni binanın tikintisi və şəhər infrastrukturunun yeniləşdirilməsi ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Kürdəmir şəhərində 8 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçasının yeni binasının tikintisi və abadlıq-quruculuq işlərinin davam etdirilməsi üçün Azərbaycan Respublikasının 2020-ci il dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmuş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin ehtiyat fondundan Kürdəmir Rayon İcra Hakimiyyətinə üç milyon manat, o cümlədən, 8 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçasının 100 yerlik yeni binasının tikintisi üçün 1,5 milyon manat, səkkiz küçədə əsaslı yenidənqurma işlərinin aparılması üçün 1,5 milyon manat ayrılıb.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев выделил средства на строительство яслей-детсада в Кюрдамире
12 февраля Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о мерах по строительству нового здания яслей-детсада №8 в городе Кюрдамир и обновлению городской инфраструктуры.
Согласно распоряжению, для строительства нового здания яслей-детсада №8 в городе Кюрдамир и продолжения работ по благоустройству и созиданию из предусмотренного в государственном бюджете на 2020 год резервного фонда Президента Азербайджана Исполнительной власти Кюрдамирского района выделяются три миллиона манатов, в том числе для строительства нового здания яслей-детсада №8 на 100 мест - 1,5 миллиона манатов, для проведения работ по капитальной реконструкции восьми улиц - 1,5 миллиона манатов.
Министерству финансов поручено обеспечить финансирование в сумме, указанной в настоящем распоряжении.скачать dle 11.3