İlham Əliyev Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinə 20 milyon manat ayırdı - SƏRƏNCAM
Prezident İlham Əliyev Bakı şəhərində və onun qəsəbələrində təhsil müəssisələrinin tikintisi və təmiri ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Bakı şəhərində və onun qəsəbələrində təhsil müəssisələrinin (siyahı əlavə olunur) tikintisi, əsaslı təmiri və bərpası işlərinin davam etdirilməsi məqsədilə “Azərbaycan Respublikasının 2020-ci il dövlət büdcəsində dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu (investisiya xərcləri) üçün nəzərdə tutulan vəsaitin bölgüsü”nün 1.17.1-ci yarımbəndində göstərilmiş 20 milyon manat Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinə ayrılıb.скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев выделил средства на строительство и ремонт учебных заведений Баку
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 5 мая подписал распоряжение о мерах по строительству и ремонту учебных заведений в городе Баку и его поселках.
Согласно распоряжению, для продолжения работ по строительству, капитальному ремонту и восстановлению учебных заведений в столице и ее поселках Исполнительной власти Баку выделяется 20 000 000 манатов, указанных в подпункте 1.17.1 "Распределение средств, предусмотренных для государственных капитальных вложений (инвестиционных расходов) в госбюджете АР на 2020 год".скачать dle 11.3