Prezident Gəncəyə 11 milyon manat ayırdı
Prezident İlham Əliyev “Gəncə şəhərində abadlıq-quruculuq işlərinin davam etdirilməsi haqqında” sərəncam imzalayıb.
Bu barədə sərəncamı AZƏRTAC dərc edib.
Sərəncamla Gəncə şəhərində abadlıq-quruculuq işlərinin davam etdirilməsi üçün Azərbaycan Respublikasının 2019-cu il dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmuş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin ehtiyat fondundan Gəncə Şəhər İcra Hakimiyyətinə 11 milyon manat, o cümlədən, küçələrin əsaslı təmiri üçün 4 milyon manat, işıqlandırma sistemlərinin yenilənməsi üçün 1 milyon manat, əhaliyə kommunal xidmətlər göstərilməsi sahəsində istifadə olunan maşın və mexanizmlərin alınması üçün 6 milyon manat ayrılıb.
Maliyyə Nazirliyinə bu sərəncamda göstərilən məbləğdə maliyyələşməni təmin etmək tapşırılıb.скачать dle 11.3

Президент выделил Гяндже 11 млн манатов
Президент Ильхам Алиев подписал распоряжение «О продолжении строительно-восстановительных работ в городе Гяндже».
Документ опубликовало АЗЕРТАДЖ.
Согласно распоряжению, на продолжение строительно-восстановительных работ в Гяндже Исполнительной власти города из Резервного фонда Президента выделяется 11 миллионов манатов, в том числе на ремонт улиц должно быть направлено четыре миллиона, на обновление системы освещения - один миллион, на покупку машин и механизмов для предоставления коммунальных услуг - шесть миллионов манатов.
Министерству финансов поручено обеспечить финансирование в сумме, указанной в распоряжении.скачать dle 11.3