Tacikistan Prezidenti Fəxri xiyabanda Ulu Öndərin məzarını ziyarət edib » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Tacikistan Prezidenti Fəxri xiyabanda Ulu Öndərin məzarını ziyarət edib
Mayın 22-də Tacikistan Respublikasının Prezidenti Emoməli Rəhmon ölkəmizə dövlət səfəri çərçivəsində Fəxri xiyabana gələrək xalqımızın Ümummilli Lideri, müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu Heydər Əliyevin xatirəsini ehtiramla yad edib, məzarı önünə əklil qoyub.
Görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da xatirəsi yad olunub, məzarı üzərinə tər güllər düzülüb.скачать dle 11.3

Президент Таджикистана посетил могилу великого лидера на Аллее почетного захоронения » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Президент Таджикистана посетил могилу великого лидера на Аллее почетного захоронения
22 мая президент Республики Таджикистан Эмомали Рахмон в рамках государственного визита в Азербайджан посетил Аллею почетного захоронения, почтил память общенационального лидера, архитектора и основателя современного независимого Азербайджанского государства Гейдара Алиева и возложил венок к его могиле.
Он также почтил память выдающегося ученого-офтальмолога, академика Зарифы Алиевой и возложил к ее могиле цветы.скачать dle 11.3