Prezident İlham Əliyev: "Bizə qarşı olan düşmənçilik siyasəti dayanmır" » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Prezident İlham Əliyev: "Bizə qarşı olan düşmənçilik siyasəti dayanmır"
"Amerika Konqresinin 60 ermənipərəst konqresmeni Azərbaycana növbəti sanksiyalar tətbiq etmək üçün Amerika hökumətinə müraciət edib. Səhər mən o müraciəti vərəqlədim, çirkin bir müraciətdir, bizim iradəmizə təsir edə bilməz. Ancaq bu, nəyi göstərir - bizə qarşı olan düşmənçilik siyasəti dayanmır".
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu sözləri Prezident İlham Əliyev oktyabrın 4-də Cəbrayıl şəhərində sakinlərlə görüşdə söyləyib.
Dövlətimizin başçısı deyib:
"O müraciətə baxdıqda mən təxmin etdim ki, bunun müəllifi də, ünvanı da birdir. Çünki bunun ünvanı Amerika Dövlət Departamentinin Dövlət katibidir. Amma məndə bir zərrə qədər şübhə yoxdur ki, bu müraciət Amerika Dövlət Departamentində də yazılır. Yəni özləri özlərinə məktub yazırlar, bizi hədələmək üçün, bizi ittiham etmək üçün".скачать dle 11.3

Ильхам Алиев: Враждебная политика против нас не прекращается » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Ильхам Алиев: Враждебная политика против нас не прекращается
60 проармянских американских конгрессменов обратились к правительству США, призвав ввести очередные санкции против Азербайджана. Утром я пролистал это обращение. Отвратительное обращение, которое не может повлиять на нашу волю. Однако о чем это говорит? О том, что враждебная политика против нас не прекращается.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Азербайджана Ильхам Алиев 4 октября на встрече с жителями Джебраила.
"Посмотрев это обращение, я предположил, что и автор, и адресат его одни и те же. Потому что оно адресовано госсекретарю США. Но у меня нет ни малейших сомнений, что оно написано там же - в Госдепартаменте США. То есть они сами себе пишут письма, чтобы угрожать нам, обвинять нас", - сказал глава государства.скачать dle 11.3