"İkinci Qarabağ müharibəsi və antiterror əməliyyatı nəticəsində suverenliyimizin tam bərpa edilməsi ölkə qarşısında yeni imkanlar, yeni üfüqlər açır".
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu sözləri Prezident İlham Əliyev VII çağırış Milli Məclisin ilk iclasındakı çıxışında söyləyib.
Otuz ilin işğalının arxada qaldığını bildirən dövlətimizin başçısı indi ölkəmizin genişmiqyaslı quruculuq, inkişaf işinə qədəm qoyduğunu, nəticələrin də göz qabağında olduğunu vurğulayıb.
"Son 3-4 il ərzində ölkəmizin beynəlxalq mövqeləri daha da möhkəmləndi. İkinci Qarabağ müharibəsinin və antiterror əməliyyatının nəticələrini biz bütün dünyaya qəbul etdirə bildik", - deyə Prezident qeyd edib.

Ильхам Алиев: Полное восстановление нашего суверенитета открывает перед страной новые горизонты » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Ильхам Алиев: Полное восстановление нашего суверенитета открывает перед страной новые горизонты
Полное восстановление нашего суверенитета в результате второй Карабахской войны и антитеррористической операции открывает перед страной новые возможности, новые горизонты.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Азербайджана Ильхам Алиев в выступлении на первом заседании Милли Меджлиса VII созыва.
Отметив, что тридцатилетняя оккупация уже осталась позади, глава государства подчеркнул, что теперь страна приступила к широкомасштабному строительству, развитию, и результаты налицо. "За последние 3-4 года международные позиции нашей страны еще больше укрепились. Мы смогли заставить весь мир принять результаты второй Карабахской войны и антитеррористической операции", - сказал Президент.скачать dle 11.3