Azərbaycanla Slovakiya müdafiə sənayesi sahəsində birgə istehsal sahələri yaradacaq - Prezident AÇIQLADI
07.05.2024 14:38 1 881
“Bu gün imzalanan sənədlər arasında müdafiə və müdafiə sənayesi sahələrində imzalanmış sənədlər var. Bu iki istiqamət üzrə geniş fikir mübadiləsi aparılmışdır”.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Slovakiyanın Baş naziri Robert Fitso ilə mətbuata bəyanatında bildirib.
Dövlətimizin başçısı qeyd edib ki, Azərbaycanla Slovakiya arasında müdafiə sənayesi sahəsində birgə istehsal sahələrinin yaradılması haqqında konkret danışıqlara da artıq start verilib.скачать dle 11.3

Азербайджан и Словакия приступили к переговорам о создании производственных площадок в сфере оборонпрома » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Азербайджан и Словакия приступили к переговорам о создании производственных площадок в сфере оборонпрома
Среди подписанных сегодня документов есть документы в сфере обороны и оборонной промышленности. По этим двум направлениям был проведен широкий обмен мнениями.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Азербайджана Ильхам Алиев в заявлении для прессы с премьер-министром Словакии Робертом Фицо.
Глава государства подчеркнул, что Азербайджан и Словакия уже приступили к конкретным переговорам о создании совместных производственных площадок в сфере оборонной промышленности.скачать dle 11.3