Gəncədə "qara bazar"da dəyəri 1,6 milyon manat olan heroin aşkarlandı - Video
Gəncə Şəhər Baş Polis İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsinə qarşı növbəti əməliyyat keçirilib. Tədbir zamanı 33 yaşlı Ədil Ədilov narkokuryerlikdə şübhəli bilindiyi üçün saxlanılıb.
Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Gəncə regional qrupu məlumat yayıb.
Bildirilib ki, onun əlindəki idman çantasından yüksək təsiredici xassəyə malik 27 kiloqram 475 qram narkotik vasitə olan heroin aşkarlanıb.
Saxlanılan şəxs ifadəsində narkotikləri sosial şəbəkədə tanış olduğu şəxsiyyəti istintaqla araşdırılan İran vətəndaşı vasitəsilə əldə etdiyini və şəhər ərazisində müxtəlif ünvanlara çatdırmağı planlaşdırdığını bildirib.
Qeyd edək ki, Ə.Ədilovdan aşkar olunan heroinin "qara bazar"da qiyməti 1 milyon 600 min manat dəyərində qiymətləndirilir.
Faktla bağlı Gəncə Şəhər Baş Polis İdarəsində cinayət işi başlanılıb. Ə. Ədilov barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib. Əməliyyat-istintaqa tədbirləri davam etdirilir.

В Гяндже обнаружен героин стоимостью 1.6 млн манатов - Видео
Сотрудниками Главного управления полиции города Гянджа проведена очередная операция по борьбе с незаконным оборотом наркотиков. В ходе мероприятия по подозрению в наркокурьерстве был задержан 33-летний Адиль Адилов.
Об этом сообщили в гянджинской региональной группе пресс-службы Министерства внутренних дел.
Отмечается, что в его спортивной сумке было обнаружено 27 кг 475 г героина.
В своих показаниях задержанный заявил, что приобрёл наркотики через гражданина Ирана, с которым познакомился в социальной сети и личность которого устанавливается следствием, и планировал доставить их по различным адресам на территории города.
Отметим, что стоимость обнаруженного у А.Адилова героина на "чёрном рынке" оценивается в 1 600 000 манатов.
По данному факту в Главном управлении полиции города Гянджа возбуждено уголовное дело. Решением суда в отношении А.Адилова избрана мера пресечения в виде ареста. Оперативно-следственные мероприятия продолжаются.