İmişlidə iki uşağın ölümü ilə nəticələnən qəzaya görə təqsirləndirilən 17 yaşlı oğlan HƏBS EDİLDİ - VİDEO » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
İmişlidə iki uşağın ölümü ilə nəticələnən qəzaya görə təqsirləndirilən 17 yaşlı oğlan HƏBS EDİLDİ - VİDEO
Yanvarın 18-də İmişli şəhəri ərazisində "Mercedes-Benz" markalı fərdi nəqliyyat vasitəsi və BMW markalı Dövlət Yol Polisi avtomobilinin iştirakı ilə ölümlə nəticələnən yol-nəqliyyat hadisəsinin baş verməsi faktı ilə bağlı İmişli Rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddəsi ilə cinayət işi başlanaraq ibtidai istintaq aparılır.
İlkin istintaq tədbirləri ilə İmişli rayon sakini, 2008-ci il təvəllüdlü Bəylər Bayramlının qohumuna məxsus olan "Mercedes-Benz 190" markalı, 30-BH-904 dövlət qeydiyyat nişanlı avtomobili talama məqsədi olmadan qanunsuz ələ keçirməklə qaçıraraq, nəqliyyat vasitələrini idarə etmək hüququ olmadan idarə edib yol hərəkəti qaydalarını pozaraq, ehtiyatsızlıqdan iki şəxsin ölümünə, bir şəxsin isə sağlamlığına ağır zərər vurulmasına səbəb olmasına və idarə etdiyi avtomobili qəzanın baş verdiyi yerdə saxlayaraq yol-nəqliyyat hadisəsi yerindən qaçmasına əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Bəylər Bayramlı Cinayət Məcəlləsinin 185.1 (talama məqsədi olmadan qanunsuz olaraq avtomobil ələ keçirmə), 263-1.4 (yol hərəkəti və ya nəqliyyat vasitələrinin istismarı qaydalarını nəqliyyat vasitələrini idarə etmək hüququ olmayan şəxs tərəfindən pozma ehtiyatsızlıqdan iki şəxsin ölümünə səbəb olduqda) və 264-cü (yol-nəqliyyat hadisəsi yerindən qaçma) maddələri ilə təqsirləndirilən şəxs qismində olunub, müstəntiqin vəsatəti və ibtidai araşdırmaya prosessual rəhbərliyi həyata keçirən prokurorun təqdimatı əsasında İmişli Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.

Арестован 17-летний подросток, обвиняемый в аварии, приведшей к гибели двух детей в Имишли - ВИДЕО » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Арестован 17-летний подросток, обвиняемый в аварии, приведшей к гибели двух детей в Имишли - ВИДЕО
Начато уголовное дело и ведется предварительное следствие по факту дорожно-транспортного происшествия (ДТП) со смертельным исходом с участием Mercedes-Benz и автомобиля Дорожной полиции BMW, произошедшего 18 января в городе Имишли.
Как передает Median.Az со ссылкой на пресс-службу Генеральной прокуратуры Азербайджана, в ходе предварительного следствия возникли обоснованные подозрения в том, что житель Имишлинского района Бейляр Байрамлы (2008 г.р.) незаконно завладел автомобилем Mercedes Benz 190 с государственным номером 30-BH-904, принадлежащим его родственнику, без цели хищения. Не имея права на управление транспортными средствами, он сел за руль, нарушил правила дорожного движения, что по неосторожности привело к гибели двух человек и причинению тяжкого вреда здоровью еще одного. После аварии Байрамлы оставил автомобиль на месте ДТП и скрылся с места происшествия.
Б.Байрамлы предъявлено обвинение по статьям 185.1 (неправомерное завладение автомобилем без цели хищения), 263-1.4 (нарушение правил дорожного движения или эксплуатации транспортных средств лицом, не имеющим права управления, повлекшее по неосторожности смерть двух лиц) и 264 (оставление места дорожно-транспортного происшествия) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики.
На основании ходатайства следователя и представления прокурора, осуществляющего процессуальное руководство предварительным расследованием, решением Имишлинского районного суда в его отношении избрана мера пресечения в виде ареста.