Azərbaycanın İşğaldan Azad Edilmiş Ərazilərindəki Tarix və Mədəniyyət Abidələrini Müdafiə Təşkilatı İctimai Birliyinin sədri Faiq İsmayılovun qızı Zöhrə İsmayılovanı avtomobil vuraraq öldürüb.
Median.Az Teleqraf.com-a istinadən xəbər verir ki, hadisə yanvarın 20-də səhər saatlarında Mərdəkan-Zuğulba avtomobil yolunun Buzovna qəsəbəsi ərazisindən keçən hissəsində baş verib.
Yolu keçmək istəyən 40 yaşlı Zöhrə Faiq qızı İsmayılovanı avtomobil vurub. Sürücü yaralını 3 saylı Şəhər Kliniki Xəstəxanasına (Sabunçu xəstəxanası) çatdırsa da, onun həyatını xilas etmək mümkün olmayıb.
Ali təhsilli Z.İsmayılova 4 nömrəli xüsusi internat məktəbində müəllimə işləyirmiş. Hadisə o, işə getmək üçün avtobus dayanacağına keçmək istəyən zaman baş verib.

Дочь председателя Общественного объединения "Организация охраны исторических и культурных памятников на оккупированных территориях Азербайджана" Фаига Исмайылова, Зохра Исмайылова, погибла в результате наезда автомобиля.
Как сообщает Median.Аz со ссылкой на telegraf.com, инцидент произошел утром 20 января на участке трассы Мардакян - Загульба, проходящем через территорию поселка Бузовна.
Согласно информации, 40-летняя З.Исмайылова была сбита автомобилем при попытке перейти дорогу. Несмотря на то, что водитель доставил женщину в Городскую клиническую больницу №3 (Сабунчинская больница), спасти ее жизнь не удалось.
З.Исмайылова имела высшее образование и работала учительницей в специальной школе-интернате №4. Происшествие случилось, когда она пыталась пройти к автобусной остановке, чтобы отправиться на работу.