Göygöldə bələdiyyə torpaqlarını satmaqda şübhəli bilinən sədr barəsində cinayət işi başlanılıb » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Göygöldə bələdiyyə torpaqlarını satmaqda şübhəli bilinən sədr barəsində cinayət işi başlanılıb
Göygöl rayon Toğanalı kənd bələdiyyəsinin sədri İslam İmanlının qanunsuz əməlləri barədə daxil olmuş müraciət əsasında rayon prokurorluğunda araşdırma aparılıb.
Bu barədə Göygöl rayon prokurorluğundan məlumat verilib.
Bildirilib ki, araşdırma zamanı İslam İmanlının vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə etməklə kollegial orqan olan Toğanalı kənd bələdiyyəsinin adından təkbaşına qərarlar qəbul edərək bələdiyyə mülkiyyətində olan torpaq sahələrinin ayrı-ayrı şəxslərə satılması, istifadəyə və icarəyə verilməsinə dair rəsmi sənədlərə bilə-bilə yalan məlumatlar daxil etməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Qeyd edilib ki, faktla bağlı rayon prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 308.1 (vəzifə səlahiyyətlərindən sui istifadə etmə) və 313-cü (vəzifə saxtakarlığı) maddələrilə cinayət işi başlanaraq ibtidai istintaq aparılır.скачать dle 11.3

В Гёйгёле возбуждено уголовное дело в отношении председателя, подозреваемого в продаже муниципальных земель » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Гёйгёле возбуждено уголовное дело в отношении председателя, подозреваемого в продаже муниципальных земель
На основании поступившего обращения о незаконных действиях председателя Тоганалинского сельского муниципалитета Гёйгёльского района Ислама Иманлы в районной прокуратуре было проведено расследование.
В ходе расследования были выявлены обоснованные подозрения в том, что Ислам Иманлы, злоупотребляя своими должностными полномочиями, от имени Тоганалинского сельского муниципалитета самостоятельно принимал решения и сознательно вносил ложные сведения в официальные документы о продаже, использовании и аренде земельных участков, находящихся в муниципальной собственности.
По данному факту в районной прокуратуре возбуждено уголовное дело по статьям 308.1 (злоупотребление должностными полномочиями) и 313 (должностной подлог) Уголовного кодекса, проводится предварительное расследование.скачать dle 11.3