SAXAL: "İranın ballistik raketlərinin 86 faizi ələ keçirilib"
"İsrailin hava hücumundan müdafiə qüvvələri son münaqişə zamanı İrandan atılan demək olar ki, bütün PUA və raketləri ələ keçirib".
TASS agentliyinə istinadən xəbər verir ki, bu barədə İsrail Müdafiə Qüvvələrinin (SAXAL) nümayəndəsi Avixay Edri məlumat verib.
"İran ərazilərimizə doğru mindən çox pilotsuz uçan aparat göndərib və onların böyük əksəriyyəti, yəni 99 faizi ələ keçirilib. Ballistik raketlərdən söz düşmüşkən, onların 86 faizi ələ keçirilib. Bu, həm də beynəlxalq səviyyədə rekord göstəricidir", - deyə SAXAL nümayəndəsi qeyd edib.
O əlavə edib ki, İranın raket hücumu planı uğursuzluqla başa çatıb və İsrailin hava hücumundan müdafiə qüvvələri əhəmiyyətli uğurlar əldə edib.скачать dle 11.3

Силы ПВО Израиля в ходе последнего конфликта перехватили почти все БПЛА и ракеты из Ирана
Силы ПВО Израиля перехватили 99% иранских беспилотников и 86% ракет в ходе последнего конфликта, сообщил представитель ЦАХАЛ Авихай Адраи, передает Median.Az со ссылкой на ТАСС.
"Иран запустил более тысячи дронов в направлении наших территорий, и подавляющее большинство из них, более 99%, были перехвачены. Говоря о баллистических ракетах - Иран выпустил свыше 500 таких ракет, и 86% из них были перехвачены. Это тоже является рекордом на международном уровне, учитывая тип и количество одновременных запусков", - сказал Адраи.
Собеседник агентства отметил, что в армии Израиля убеждены, что план иранского ракетного удара завершился провалом, а израильские ПВО добились "серьезных успехов".скачать dle 11.3