COP29 tədbir məkanı BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasına təhvil verilib » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
COP29 tədbir məkanı BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasına təhvil verilib
Bu ilin 11-22 noyabr tarixlərində Bakıda keçiriləcək COP29 konfransının tədbir məkanında yerləşən Mavi Zonası COP29 Azərbaycan Əməliyyat Şirkəti tərəfindən BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasına (UNFCCC) rəsmi surətdə müvəffəqiyyətlə təhvil verilib.
-a COP29 Azərbaycan Əməliyyat Şirkətindən verilən məlumata görə, Mavi Zona BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyası (UNFCCC) tərəfindən idarə olunan rəsmi konfrans və danışıqlar məkanıdır. COP29 zamanı bütün sessiya, görüş, əlavə tədbir və mətbuat konfransları məhz Mavi Zonada keçiriləcək. Mavi Zonaya yalnız UNFCCC tərəfindən akkreditasiya olunmuş iştirakçılar buraxılacaqlar.
"Mavi Zonanı BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasına (UNFCCC) təhvil verməklə COP29 Azərbaycan Əməliyyat Şirkəti mühüm əməliyyat mərhələsinə yekun vurub. Nümayəndə heyətlərinin tədbir məkanında rahatlığının təmin edilməsi üçün burada müvafiq şərait yaradılıb. Mavi Zonada təxminən 39 piyada yoxlama-keçid zolağı, akkreditasiya üçün 35 qeydiyyat masası, müyəssərliklə bağlı üç xüsusi yardım masası, eləcə də doqquz əlavə və beş xüsusi tədbir otağı, habelə nümayəndə heyəti üçün 132 ofis yerləşir. Burada, həmçinin, nümayəndələr üçün müxtəlif qida və içkilərin təklif olunduğu müxtəlif iaşə sahələri yerləşir", - deyə məlumatda qeyd olunur.
COP29-un Mavi Zonası bütün nümayəndələrin, eləcə də maraqlı tərəflərin builki mühüm konfransda konstruktiv iştirakı üçün tələb olunan şərait nəzərə alınmaqla hazırlanıb.скачать dle 11.3

Место проведения COP29 передано UNFCCC » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Место проведения COP29 - Бакинский Олимпийский стадион - передан Азербайджанской операционной компанией COP29 Рамочной конвенции ООН об изменении климата (UNFCCC).
Об этом сообщили в пресс-службе Операционной компании COP29.
"Синяя зона", расположенная в пространстве проведения конференции COP29, которая пройдет в Баку 11-22 ноября этого года, официально передана Рамочной конвенции ООН об изменении климата (UNFCCC) Азербайджанской операционной компанией COP29.
"Синяя зона" является официальным местом проведения конференций и переговоров, регулируемых Рамочной конвенцией ООН об изменении климата (UNFCCC). Во время COP29 все сессии, встречи, дополнительные мероприятия и пресс-конференции будут проходить именно в "Синей зоне". В "Синюю зону" будут допущены только участники, аккредитованные UNFCCC.
С передачей "Синей зоны" Рамочной конвенции ООН об изменении климата (UNFCCC) Азербайджанская операционная компания COP29 завершила важный этап процесса. Для обеспечения комфорта делегаций здесь созданы соответствующие условия. В "Синей зоне" расположено около 39 пешеходных контрольно-пропускных полос, 35 регистрационных столов для аккредитации, три специализированных центра доступа, 9 дополнительных и 5 специальных залов для проведения мероприятий, а также 132 офиса для делегатов. Здесь также расположены различные зоны общественного питания.
"Синяя зона" COP29 была разработана с учетом условий, необходимых для конструктивного участия всех представителей, а также заинтересованных сторон в важной конференции этого года.скачать dle 11.3