Azərbaycanda axtarışda olan hindistanlı Monakoya təhvil verildi
Monako Knyazlığının hüquq-mühafizə orqanları tərəfindən iqtisadi sahədə cinayətlər törətməkdə təqsirləndirilərək beynəlxalq axtarışa elan edilmiş 1991-ci il təvəllüdlü Hindistan Respublikasının vətəndaşı Rathore Devanshunun verilməsinə dair Monako Knyazlığının səlahiyyətli orqanının vəsatəti baxılması üçün Baş Prokurorluq tərəfindən Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinə göndərilib.
Qeyd olunan şəxs 2024-cü ilin iyun ayında ölkəmizdə müəyyən edilərək barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.
"Ekstradisiya haqqında" Avropa Konvensiyasına və ona Əlavə Protokollara əsasən məhkumun ekstradisiyası haqqında qərar qəbul edilərək Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar Xidmətinin xüsusi konvoyunun müşayiəti ilə Monako Knyazlığının səlahiyyətli orqanlarına təhvil verilib.скачать dle 11.3

Генерал Рза Талыбов уволен?
Некоторое время назад в СМИ распространилась информация об увольнении начальника Главного управления по вопросам гражданства Государственной миграционной службы Азербайджана - советника государственной миграционной службы 3-го ранга генерала Рзы Талыбова.
Высокопоставленный сотрудник службы, пожелавший остаться неназванным, в ответ на запрос manset.az опроверг это сообщение.
"В настоящее время Рза Талыбов на работе и выполняет возложенные на него обязанности. Известие о его увольнении является ложью", - сказал чиновник.