KİV: Melaniya Tramp Ağ Evə köçmək istəmir
ABŞ-nin yeni seçilmiş Prezidenti Donald Trampın həyat yoldaşı Melaniya birinci xanım kimi Ağ Evdə daimi yaşamaq niyyətində deyil.
Bu barədə ABŞ mətbuatı yazır.
Jurnalistlər Donald Trampın ikinci prezidentlik müddətində Melaniyanın daha çox muxtariyyətə malik olacağına inanırlar. O, Ağ Evdə birinci xanım Cill Bayden ilə simvolik görüşə gəlməyib.
Çox güman ki, ərinin inauqurasiyasından sonra Melaniya Floridadakı ailə iqamətgahında daha çox vaxt keçirəcək. Burada son dörd il ərzində o, dostlar qazanıb və yaşadığı həyat tərzinə uyğun şərait yaradıb.
Melaniya Tramp ərini mühüm tədbirlərdə müşayiət etməyi planlaşdırır və həmçinin birinci xanım kimi prioritetlərini təbliğ edəcək.
Jurnalistlər əmindirlər ki, Trampın özü də əvvəlki kimi qışda həftə sonlarını Mar-a-Laqodakı (Florida ştatı) iqamətgahında keçirəcək, yayda isə Bedminsterdəki (Nyu-Cersi ştatı) qolf klubunda dincələcək. Onun andiçmə mərasimi 2025-ci il yanvarın 20-də baş tutacaq.скачать dle 11.3

СМИ: Мелания Трамп не хочет переезжать в Белый дом » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Супруга Дональда Трампа Мелания не собирается на постоянной основе жить в Белом доме в качестве первой леди.
Об этом пишут американские СМИ.
Журналисты считают, что на втором президентском сроке Трампа у Мелании будет "больше автономии". Она уже позволила себе не явиться на символическую встречу с первой леди Джилл Байден в Белом доме. При этом сам Трамп обсудил с Джо Байденом плавный переход власти к новой администрации США.
Скорее всего, после инаугурации мужа Мелания больше времени будет проводить в семейной резиденции во Флориде, где за последние 4 года у нее появились друзья и сложился определенный образ жизни, а также ездить в Нью-Йорк, где в вузе учится 18-летний сын Бэррон Трамп. Отмечается, что Мелания планирует сопровождать мужа на важных мероприятиях, а также будет продвигать "свои приоритеты в качестве первой леди".
СМИ уверены, что сам Трамп, как и раньше, будет проводить зимние выходные в своей резиденции в Мар-а-Лаго (штате Флорида), а летом отдыхать в собственном гольф-клубе в Бедминстере (штат Нью-Джерси).