“Neftçi”nin baş məşqçisi: Səhvlərdən nəticə çıxarmağa çalışırıq
“Neftçi”nin rəsmi “Facebook” hesabının yaydığı xəbərə görə, bu sözləri klubun baş məşqçisi Roberto Bordin deyib.
İtaliyalı mütəxəssis Avropa Liqasının birinci təsnifat mərhələsi çərçivəsində iyulun 11-i Bakı vaxtı ilə saat 21:00-da “Zimbru” stadionunda keçiriləcək “Sperantsa” – “Neftçi” oyunu öncəsi mətbuat konfransında qarşılaşma ilə bağlı fikirlərini bölüşüb.
R.Bordin rəqibin gücünü qabardıb: “Şerif”lə yaxşı uğurlar qazanmışam. Təbii ki, güclü rəqiblə qarşılaşacağıq. Buna görə də bu ölkəyə tez gəlmişik ki, daha yaxşı hazırlaşaq. Əsas məqsədimiz düzgün oynayaraq nəticə qazanmaqdır”.
İtaliyalı mütəxəssisin KİV nümayəndələrinin suallarına cavabı belə olub: “Baqali Dabo ilə Soni Mustivar təlim-məşq toplanışının ilk günündən bizimlə məşq etmirlər. Komandanı onlarsız hazırlamışıq. Bununla belə, o mövqedə Monroz kimi güclü oyunçumuz var. Ümumiyyətlə, hər mövqedə yaxşı futbolçularımız var. Bu, rəqabəti gücləndirib. Əvvəl buraxdığımız səhvlərdən nəticə çıxarmağa çalışırıq. Komandanı yaxşı kökləmişik. Moldovada çempionat davam etdiyi üçün rəqibin fiziki durumu daha yaxşı ola bilər, amma biz də normal toplantı keçmişik. Yeni transferlərimiz komandaya uyğunlaşıblar. Hər biri çalışacaq ki, özünü yaxşı tərəfdən göstərsin. Bura qələbə dalınca gəlmişik. Amma nəzərə almaq lazımdır ki, mərhələ iki oyundan ibarətdir. Baxmayaraq ki, bəzi mövqelərdə dəyişiklər olub, rəqibin baş məşqçisini, futbolçularını yaxşı tanıyıram. “Sperantsa” evdə oynadığı üçün ola bilər ki, ilk dəqiqələrdən pressinq tətbiq edə. Rəqibə hörmətlə yanaşırıq, sonadək mübarizə aparacağıq. Hər dəfə olduğu kimi çalışacağıq gözəl oyun nümayiş etdirib, azarkeşlərimizi sevindirək. İnanıram ki, sonda qələbəni birlikdə qeyd edəcəyik. Azarkeşlərimiz keçən mövsümdə olduğu kimi hər zaman bizi dəstəkləyib. Bu da bizə əlavə motivasiya verir”.скачать dle 11.3

Главный тренер «Нефтчи»: Мы сделаем выводы из прошлых ошибок
Главный тренер азербайджанского футбольного клуба «Нефтчи» Роберто Бордин рад, что вновь в Молдове, потому что провел там прекрасное время.
Об этом сообщается на официальном сайте ФК.
Итальянский специалист поделился своим мнением о предстоящей встрече на пресс-конференции перед матчем «Сперанца» - «Нефтчи», который пройдет на стадионе «Зимбру» в Молдове 11 июля (начало в 21:00 по бакинскому времени) в рамках первого квалификационного раунда Лиги Европы.
Р.Бордин отметил, что соперник достаточно сильный:
«Я добивался успеха с «Шерифом». Нас ожидает сильный соперник. Поэтому мы приехали сюда пораньше, чтобы хорошо подготовиться. Наша главная цель - сыграть правильно и добиться результата».
Отвечая на вопросы журналистов, итальянский тренер сказал:
«Багади Дабо и Сони Мустивар не тренировались с нами с первого дня. Команду мы готовили без них. Вместе с тем, на этой позиции у нас есть сильный игрок в лице Монроза. В целом на каждой позиции у нас есть сильные футболисты. У нас хорошая конкуренция. Мы постараемся сделать выводы из ранее допущенных ошибок.
Возможно, физически соперник готов сейчас лучше нас, так как у них сезон в самом разгаре. Но и мы поработали в этом плане.
Новые трансферы улучшили нашу команду. Каждый будет стараться показать себя с лучшей стороны. Мы приехали сюда за победой. Но надо учесть, что нас ждет не одна игра, а две.
Я хорошо знаю соперника и его главного тренера. Возможно, из-за того, что «Сперанца» будет играть у себя, против нас может быть применен прессинг. Но мы уважаем соперника, будем бороться до конца.
Как всегда, постараемся показать красивую игру и порадовать своих болельщиков. Болельщики, как и в прошлом сезоне, всегда поддерживают нас, что дает нам дополнительную мотивацию».скачать dle 11.3