AQTA Bakıdakı final oyunu ilə bağlı nəzarəti gücləndirib
AQTA mayın 29-da Bakı Olimpiya Stadionunda keçiriləcək UEFA Avropa Liqası turnirinin final oyunu ilə əlaqədar nəzarət tədbirlərini gücləndirib.
Bu barədə Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) məlumat yayıb.
Agentliyin əməkdaşları tədbir məkanlarında qida və içki satışını həyata keçirəcək şirkətlərlə görüş keçirib, qida təhlükəsizliyi tədbirlərinin vəziyyətini öyrəniblər. Eyni zamanda, oyuna hazırlıq dövründə və oyun günü qida təhlükəsizliyinə dair tələblərin yerinə yetirilməsi üçün sözügedən şirkətlərə peşəkar tövsiyələr verilib.
Bununla yanaşı hakimlərin, komandaların, UEFA qərargah üzvlərinin, təminatçıların və KİV nümayəndələrinin yerləşdiyi hotellərə qida təhlükəsizliyinə əməl olunması ilə bağlı tədbirləri əks etdirən məlumatlar verilib.
Eləcə də, Qış parkı və Sahil parkında təşkil olunan azarkeşlərin toplaşma məntəqəsi ətrafında yerləşən ictimai iaşə müəssisələrinə qida təhlükəsizliyinə əməl olunması barədə məlumatlar verilib və onlara bildirişlər təqdim olunub.
Qida təminatçısı şirkətlərə qida təhlükəsizliyinə dair tələbləri əks etdirən təlimatlar göndərilib, qida təhlükəsizliyinə riayət olunması vəziyyətini öyrənmək məqsədi ilə qidalardan nümunələri götürülüb və laborator müayinələrdən keçirilib.скачать dle 11.3

АПБА усилило контроль в связи с финалом ЛЕ
Агентство продовольственной безопасности Азербайджана (АПБА) усилило контроль в связи с финальным матчем Лиги Европы УЕФА, который пройдет 29 мая в Баку.
Об этом сообщили в агентстве.
Сотрудники АПБА провели встречу с компаниями, которые будут осуществлять продажу еды и напитков в местах проведения мероприятий в связи с финальным матчем. Для осуществления требований продовольственной безопасности в период подготовки к матчу и в день матча были даны соответствующие рекомендации.
Также была предоставлена информация о мерах по обеспечению продовольственной безопасности размещенных в отелях судей, членов команд и штаба УЕФА, представителей СМИ.
Участники встречи были проинформированы об осуществлении продовольственной безопасности в объектах общественного питания, расположенных в местах сбора болельщиков, - в Зимнем парке и в парке Сахиль.
Компаниям-поставщикам еды были даны инструкции по обеспечению продовольственной безопасности, взяты образцы пищи, проведены лабораторные исследования.скачать dle 11.3