Bu günə qədər problemli kreditlərə nə qədər pul ayrılıb?
Fiziki şəxslərin problemli kreditləri üzrə kompensasiyaların ödənilməsi üçün Maliyyə Nazirliyi üç tranş çərçivəsində 430,6 milyon manat ayırıb.
Bununla bağlı oxu.Az-a Maliyyə Nazirliyinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Mais Piriyev məlumat verib.
O bildirib ki, Prezident İlham Əliyevin 28 fevral tarixli fərmanının icrasına uyğun olaraq, Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatası tərəfindən Maliyyə Nazirliyinə siyahı təqdim edilib:
“8-14 may tarixlərində müvafiq olaraq 53,5 mln. və 26,3 mln. manat vəsait bankların Mərkəzi Bankdakı müxbir hesablarına köçürülüb. Aprelin 19-da isə Maliyyə Nazirliyi tərəfindən 350,8 mln. manat həcmində ilk tranş ayrılıb.
Ümumilikdə 430,6 mln. manat məbləğ bankların, ləğvetmə prosesində olan bankların və poçt operatorunun Mərkəzi Bankdakı hesablarına köçürülüb”.скачать dle 11.3

Сколько денег было выделено на проблемные кредиты?
Министерство финансов Азербайджана в рамках трех траншей выделило 430,6 млн манатов на выплату компенсаций по проблемным кредитам физических лиц.
Как передаёт Median.Az, об этом oxu.az сообщил глава пресс-службы Минфина Маис Пириев.
Он заявил, что в рамках исполнения указа Президента Ильхама Алиева от 28 февраля Палата по надзору над финансовыми рынками предоставила список Минфину:
«8 и 14 мая 53,5 млн и 26,3 млн соответственно были перечислены на корреспондентские счета банков в Центробанке. 19 апреля Минфин выделил первый транш в размере 350,8 млн манатов.
В общей сложности 430,6 млн манатов было перечислено на счета банков, банков, находящихся в процессе ликвидации, и почтового оператора».