29.04.2019 15:44 4 195
ONA-nın xəbərinə görə, Yasamal rayonu, Dadaş Bünyadzadə küçəsində yerləşən hündürmərtəbəli yaşayış binasının 7-ci mərtəbəsində yanğın olması barədə Fövqəladə Hallar Nazirliyinə (FHN) məlumat daxil olub.
Qonşular yanan mənzilin sahibinin evdə olduğunu bildiriblər. Dərhal xilasetmə əməliyyatına başlanılıb. Tüstülənmə müşahidə olunan evin sahibi çağırışlara cavab vermədiyindən mənzilin qapısı xüsusi alətlərlə açılıb.
Yanğının kəşfiyyatı zamanı evdə aşkar edilən bir nəfər mənzildən çıxarılan zaman ayılıb.
Qapının sındırılması və ətrafdakı səs-küy də onu yuxudan oyatmayıb. Məlum olub ki, ev sahibi tüstüdən zəhərlənməyib, sadəcə dərin yuxuya getdiyindən evin yanmasından xəbərsiz olub.
Mənzildən çıxarılan şəxs xilas edildiyinə görə təşəkkür etmək əvəzinə, mənzilinin qapısının sındırılmasını əsas gətirərək, hər kəsi məhkəmə ilə hədələyib.
Baş vermiş yanğının səbəbinə gəlincə, məlum olub ki, ev sahibi yuduğu corabları qurutmaq üçün qazana, qazanı da qızdırıcının üstünə qoyub. Özü isə bu vaxt yuxuya gedib. Qızdırıcının üstündə qalan corablar sonradan yanaraq güclü tüstülənməyə səbəb olub.
Baş vermiş hadisə ilə bağlı ev sahibinin izahatı alınıb. Onun 1969-cu il təvəllüdlü İmanov Nəriman İsa oğlu olduğu, həmin mənzildə isə kirayədə yaşadığı müəyyənləşib. Hadisə vaxtı isə o, sərxoş vəziyyətdə olub.

Пожар в Баку: положил носки сушиться на кастрюлю и уснул
Как передаёт Median.Az со ссылкой на ONA, в МЧС поступило сообщение о пожаре на седьмом этаже высотного здания на улице Дадаша Буниятзаде в Ясамальском районе.
Соседи сообщили, что из квартиры повалил сильный дым, который их обеспокоил. Несмотря на то, что хозяин горящей квартиры находился дома, на стук он не отвечал и дверь не открывал. Незамедлительно началась спасательная операция. Пришлось взломать дверь.
Во время разведки пожара был обнаружен человек, которого вывели из горящей квартиры.
Как выяснилось, житель квартиры не отравился дымом, просто очень глубоко спал, поэтому и не отвечал на стук и шум при взламывании двери.
Вместо того чтобы выразить благодарность за спасение, очнувшийся мужчина начал угрожать судом за сломанную дверь.
Что касается причины пожара, то выяснилось, что хозяин квартиры для того, чтобы высушить свои постиранные носки, положил их на кастрюлю, а кастрюлю поставил на зажженную газовую плиту. В это время он уснул, а носки загорелись, что и вызвало сильный дым.
Выяснилось, что имя жильца Иманов Нариман Иса оглу 1969 года рождения, и он арендует эту квартиру. Во время инцидента мужчина находился в нетрезвом состоянии.скачать dle 11.3