Problemli krediti olanların diqqətinə - Tam siyahı açıqlanacaq
Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatası aprelin 15-dən, yəni bu gündən sonra problemli kreditlər üzrə təzminat alacaq bütün vətəndaşların siyahısını dərc edəcək.
Bu barədə Palatadan məlumat verilib.
Siyahı qurumun rəsmi saytında yerləşdiriləcək. Bundan başqa, problemli kreditlərlə bağlı məlumatlar kreditlərin alındığı müvafiq banklara ötürüləcək.
Qeyd edək ki, fevralın 28-də Prezident İlham Əliyev Azərbaycanda fiziki şəxslərin problemli kreditlərinin həlli ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında fərman imzalayıb. Fərmana uyğun olaraq “10 000 (on min) ABŞ dollarınadək, milli valyutada isə 17 000 (on yeddi min) manatadək əsas kredit borcu olan fiziki şəxslərin gecikmədə olan borcları uzunmüddətli və aşağı faizli kreditlərlə əvəzlənəcək və restrukturizasiya olunacaq. Sənəd 800 min nəfəri əhatə edəcək.

Сегодня обнародуют список граждан для получения компенсаций
Палата по контролю за финансовыми рынками (ПНФР) Азербайджана опубликует 15 апреля полный список граждан, которые получат компенсацию по проблемным кредитам.
Об этом сообщили в палате.
Список будет размещен на официальном сайте ПНФР. Кроме того, информация о проблемных кредитах будет передана соответствующим банкам.
Отметим, что 28 февраля Президент Ильхам Алиев подписал указ о дополнительных мерах по решению вопроса проблемных кредитов физических лиц. В соответствии с указом, просроченные долги физических лиц, имеющих основной долг по кредитам до 10 тысяч долларов, а в манатном выражении - до 17 тысяч манатов, будут заменены на долгосрочные кредиты с низкой процентной ставкой и реструктуризированы. Документ охватит 800 тысяч человек.скачать dle 11.3